Co warto wiedzieć w kontekście kadr i płac?

Praca w dziale kadr i płac na pewno nie jest zajęciem nudnym. Natłok obowiązków wymaga jednak znajomości wielu gałęzi prawa. Oczywiście mowa tu rzecz jasna o podstawowych przepisach. Nie da się ukryć, że specjalista do spraw kadr i płac powinien zaznajomić się z przepisami prawa pracy.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć w kontekście kadr i płac?

Praca w dziale kadr i płac na pewno nie jest zajęciem nudnym. Natłok obowiązków wymaga jednak znajomości wielu gałęzi prawa. Oczywiście mowa tu rzecz jasna o podstawowych przepisach. Nie da się ukryć, że specjalista do spraw kadr i płac powinien zaznajomić się z przepisami prawa pracy.

Powinien więc wiedzieć, że w 2020 roku być może powstanie najnowszy Kodeks pracy. Zapoznanie się z prognozowanymi zmianami może być bardzo pomocne. Na pewno trzeba jednak znać przepisy Kodeksu już obowiązującego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Dobrze byłoby wiedzieć, że specjalista do spraw kadr i płac bardzo często odpowiada za rekrutację nowych pracowników. Dlatego też musi on potrafić przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne.

Nieodzowna jest również znajomość przepisów regulujących kwestie związane z nawiązywaniem stosunku pracy. Umowa o pracę, aby była ważna, musi być bowiem zawarta zgodnie z prawem. Pracownicy działu kadr oraz płac nierzadko zajmują się również kwestiami dotyczącymi zwolnień lekarskich.

Dobrze byłoby pamiętać również o tym, że każdy kto chce być specjalistą od działu kadr i płac powinien posiadać pewną znajomość prawa finansowego. Niezbędna jest także umiejętność posługiwania się Excelem.

Bardzo często robione są w nich bowiem chociażby zestawienia wynagrodzeń. Każdy, kto marzy o karierze w dziale kadr i płac powinien pamiętać o obowiązku stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Na pewno sprawdzą się wszelkie szkolenia z prawa pracy. Powinny one zostać poprowadzone przez należycie doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego szkoleniowca.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

Należałoby unikać udziału w szkoleniach prowadzonych przez osobę pozbawioną rekomendacji. Z całą pewnością dobrze byłoby sprawdzić opinie klientów o poszczególnych firmach. Nie wolno zapominać o tym jak ważne są certyfikaty.

Warto wybierać więc szkolenia certyfikowane. Dużym zainteresowaniem cieszą się również szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Tego rodzaju kursy prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dlatego szkoleniowiec potrafi odpowiedzieć na każde pytanie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.