Controlling szkolenia

Chcąc prowadzić własne przedsiębiorstwo, w pierwszej kolejności należy ustalić jaki jest jego cel, czyli czemu ma służyć. Gdy już to wybierzemy pozostanie nam do wykonania bardzo ważny element jakim jest ustalenie pośrednich celów realizacji celu głównego. Następnie trzeba określić plany ich realizacji, stąd też mamy do dyspozycji kilka rodzajów planów, takich jak np. plany operacyjne, taktyczne, czy też strategiczne. 

   
  Chcąc prowadzić własne przedsiębiorstwo, w pierwszej kolejności należy ustalić jaki jest jego cel, czyli czemu ma służyć. Gdy już to wybierzemy pozostanie nam do wykonania bardzo ważny element jakim jest ustalenie pośrednich celów realizacji celu głównego.

  Następnie trzeba określić plany ich realizacji, stąd też mamy do dyspozycji kilka rodzajów planów, takich jak np. plany operacyjne, taktyczne, czy też strategiczne. Różnią się one między sobą długością okresu, jaki poświecimy na ich realizację jak i sposobami ich realizacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Ważne jest to, że pojawia się problem jak sprawdzić, czy został zrealizowany dany cel, a także w jakim stopniu zostało to wykonane poprawnie. Ma tutaj miejsce zastosowanie jednej z podstawowych zasad zarządzania, czyli kontrolowania. Zapewnia ono sprawność realizacji wyznaczonych zasad, poprzez pobranie informacji na temat ich wykonania, a następnie na ich podstawie sprawdzenie, czy też nie ma odchyleń w stopniu ich wykonania.

  Nie trudno więc nie zauważyć, jak ogromne znacznie ma funkcja kontrolowania w aspekcie zarządzania przedsiębiorstwem. Niemniej jednak należy podkreślić jedną znacząca rzecz.
   
  Otóż w przypadku pojawienia się błędów, czy też znaczących odchyleń kontrole nie będzie za nie ponosił odpowiedzialności, gdyż nie leży to w jago intencji. Zadanie to spoczywa na barkach menadżera, ale z drugiej strony nie można go karać za sytuację o której dowiedział się dopiero po kontroli. Jak więc to rozwiązać?
   
  Odpowiedź jest bardzo prosta, chodzi o controlling, czyli sekcję łączącą obie wspomniane powyżej grupy, w jeden wspólny zespół. Dzięki czemu odpowiednie zastosowanie technik kontrolowania, może mieć kluczowy wpływ na szybsze zareagowanie, przez menadżera na zaradzenie powstałej sytuacji.

  Oczywiście wspomniane powyżej zadania nie należą do najprostszych, dlatego też osoby z nimi związane muszą posiadać odpowiednia wiedzę na ten temat. Jeśli już pracujemy w tej tematyce, dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z usług kilkudniowych szkoleń, które w sprawny i skuteczny sposób przekażą nam potrzebną wiedzę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.