Czy analiza dostawców towarów jest potrzebna?

Łańcuch dostaw jest bardzo szerokim i skomplikowanym procesem. Jest to swoista sekwencja zdarzeń, obejmująca wszelkie czynności związane z transportem oraz przeróbką towarów, do której zalicza się etap początkowy (czyli pozyskanie różnych towarów czy surowców przeznaczonych do przewozu), końcowy (dostarczenie wspomnianego towaru) oraz etapy pośrednie.

zdjęcie - (the_title())


Czy analiza dostawców towarów jest potrzebna?

Łańcuch dostaw jest bardzo szerokim i skomplikowanym procesem. Jest to swoista sekwencja zdarzeń, obejmująca wszelkie czynności związane z transportem oraz przeróbką towarów, do której zalicza się etap początkowy (czyli pozyskanie różnych towarów czy surowców przeznaczonych do przewozu), końcowy (dostarczenie wspomnianego towaru) oraz etapy pośrednie. Do łańcucha dostaw zalicza się także wszelkie kwestie związane z bardzo istotnym z punku widzenia całego procesu przepływem informacji na każdym jego etapie.

Podstawą funkcjonowania nowoczesnych firm zajmujących się transportem, spedycją czy logistyką powinno być strategiczne i nowoczesne zarządzanie łańcuchem dostaw, które pozwoli na osiągnięcie wszelkich celów strategicznych danego przedsiębiorstwa (do których zalicza się strategia operacyjna, strategia dotycząca outsourcingu, strategia związana z kanałami dystrybucji, strategia obsługi klienta oraz sieć aktywów).

W większości przypadków do transportu towarów niezbędne jest sporządzenie umowy przewozu, należącej do jednej z kategorii umów o świadczenie usług, dwustronnie zobowiązująca (przetransportowanie danego towaru do miejsca docelowego w zamian na otrzymane wynagrodzenie). Kontraktowanie usług przewozowych i jego obowiązek ujęte są w Prawie przewozowym, Prawie pocztowym i Prawie lotniczym, tam tez wyszczególnione są sytuacje, w których przewoźnik zwolniony jest z obowiązku zawarcia umowy.

Czas pracy kierowców szkolenie

Jednym z istotnych elementów strategicznego zarządzania łańcuchem dostaw jest właściwe rozplanowanie przewozu drogowego oraz czasu pracy kierowców. W tym celu poleca się, aby osoby pracujące w kadrze kierowniczej przedsiębiorstwa transportowego, kierowcy zobowiązani do przestrzegania czasu pracy, osoby zajmujące się rozliczaniem tego czasu oraz przedsiębiorcy branży transportowej wzięli udział w specjalnym szkoleniu z czasy pracy kierowców, obejmujących w swym zakresie zagadnienia takie, jak:

  • znajomość przepisów prawnych, które regulują tematykę dotyczącą czasu pracy kierowców, obowiązków pracodawcy w tym zakresie oraz uprawnień organów kontrolnych,
  • umiejętność prawidłowego rozliczania czasu pracy kierowców i prowadzenia ewidencji z tym związanej,
  • świadomość zasad kontroli i konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania przepisów itd.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu transport morski konosament. Wyjaśnimy specyficznych pojęć występujących wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby określonej mianem „shipper”). Omówimy temat obiegu dokumentów oraz rolę konosamentu (Bill of lading).

Poznaj inne nasze szkolenia w kategoriach:

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.