Czy w 2019 czekają nas zmiany w INTRASTAT?

System intrastat działa w Polsce od wstąpienia do Unii Europejskiej. Obecnie jest to jedyny system statystyczny który odpowiada za monitorowanie przepływu towarów między państwami Unii Europejskiej.

zdjęcie - Czy w 2019 czekają nas zmiany w INTRASTAT?

Czy w 2019 czekają nas zmiany w INTRASTAT?

System intrastat działa w Polsce od wstąpienia do Unii Europejskiej. Obecnie jest to jedyny system statystyczny który odpowiada za monitorowanie przepływu towarów między państwami Unii Europejskiej.

Działa on na podstawie składanych przez przedsiębiorców dokumentów w których podają o nim szczegółowe informacje na temat importowanych i eksportowanych towarów. W 2019 przepisy dla tyczące szczegółów tych sprawozdań uległy zmianie. Przepisy celne które uległy zmianie to między innymi nowe kody towarów używane w sprawozdaniach. Inne ważne zagadnienie to nowe dokumenty.

Od 2019 obowiązywać będą nowe wersje sprawozdań i deklaracji. Kolejne zmiany dotyczą również systemu wezwań i upomnień dla przedsiębiorców. Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie to również zagadnienia związane z przyszłością systemu intrastat oraz tego jakie przepisy prawdopodobnie będą obowiązywać. Jest to ważne aby odpowiednio przygotować przedsiębiorstwo do ewentualnych zmian.

Zmianom uległy również zagadnienia dotyczące zgłaszania po terminie czy deklaracji częściowych. Jest to również wyjaśnienie nowego pola występująca w deklaracji wywozowej oraz tego jak ją prawidłowo wypełnić. Nauczcie się również jak sprawdzać poprawność przygotowanych deklaracji oraz jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i niecodziennych przypadkach.

Przepisy celne to na tyle rozbudowany zarówno prawnie jak i papierologicznie dział, że aby odpowiednio w nim funkcjonować i zarządzać należ takie intrastat szkolenie przejść. Po odbyciu takiego szkolenia zarówno przedsiębiorca jaki pracownicy odpowiedzialni za dokumentację będą posiadać wiedzę niezbędną do wdrożenia zmian funkcjonowania systemu intrastat a co za tym idzie nie będą występować problemy prawne.

Dlatego właśnie warto skorzystać z tego typu szkoleń. Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia wykroczeń i niedociągnięć z tym związanych. Za które grożą bardzo poważne konsekwencje zarówno finansowe jak i prawne. Tym bardziej jako przedsiębiorcy powinniście jak najszybciej zamówić takie szkolenia swojej firmie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.