Czy zwykły pracownik zna swoje prawa?

Pomimo istnienia bardzo wielu przepisów prawnych, regulujących kwestię zatrudniania wciąż nie wszyscy wiedzą, jakie mają prawa. Pracownicy, zwłaszcza ci zatrudnieni na niższych stanowiskach bardzo często nie mają dostatecznej wiedzy odnośnie norm prawnych a także ich właściwego rozumienia i stosowania.

zdjęcie - (the_title())


Czy zwykły pracownik zna swoje prawa?

Pomimo istnienia bardzo wielu przepisów prawnych, regulujących kwestię zatrudniania wciąż nie wszyscy wiedzą, jakie mają prawa. Pracownicy, zwłaszcza ci zatrudnieni na niższych stanowiskach bardzo często nie mają dostatecznej wiedzy odnośnie norm prawnych a także ich właściwego rozumienia i stosowania.

Jednakże obecnie każdy zainteresowany bez problemu może podnieść swoje kwalifikacje i poziom wiedzy, korzystając miedzy innymi z dostępnych bez problemu szkoleń. Ich tematyka niezwykle często związana jest właśnie z prawem pracy i jego odpowiednim stosowaniem.

Obecnie coraz popularniejsze stało się także organizowanie takich szkoleń na indywidualne zamówienie. Co więcej, zamawiającym najczęściej jest zakład pracy, który chce organizacji kursu dla swojej załogi pracowniczej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Wiele przedsiębiorstw uważa, iż znajomość przepisów pracy przez pracowników eliminuje różnorodne konflikty powstałe na tym tle. Oczywiście pracownicy w ich czasie dowiadują się jak mogą dochodzić swoich praw, jednocześnie jednak nabywają wiedzy o tym, jak odpowiednio mają wykonywać swoje obowiązki.

Aby wyszukać odpowiednie prawo pracy szkolenie Warszawa na pewno pod tym względem nie sprawi najmniejszego problemu, podobnie jak wiele innych, dużych miast. Realizowane na indywidualne zlecenie kursy najczęściej odbywają się w siedzibie pracodawcy, co ułatwia pracownikom uczestnictwo w zajęciach.

Poza kursami omawiającymi tematykę pracy jest wiele innych, które wiążą się z odpowiednim zarządzaniem przedsiębiorstwem. Do takich zalicza się między innymi szkolenie controlling finansowy. Jest to szereg działań, polegających na odpowiedniej analizie i planowaniu finansów firmy, które w przyszłości mają zaowocować znacznie lepszymi wynikami finansowymi jak również ogólnym rozwojem przedsiębiorstwa.

Stosowania metod takich jak właśnie controlling nie może stać w sprzeczności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zatrudniania pracowników. Dlatego też osoby zajmujące się tym w firmie muszą także posiadać właściwą i zawsze aktualną wiedzę z zakresu prawa pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.