Czym zajmuje się safety assessor?

Produkcja kosmetyku i jego wprowadzenie na rynek to długotrwały i wieloetapowy proces. Niezwykle ważnym elementem tego procesu jest etap badań i kontroli, w czasie których produkt sprawdzany jest szczegółowo pod każdym kątem.

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmuje się safety assessor?

Produkcja kosmetyku i jego wprowadzenie na rynek to długotrwały i wieloetapowy proces. Niezwykle ważnym elementem tego procesu jest etap badań i kontroli, w czasie których produkt sprawdzany jest szczegółowo pod każdym kątem. Na postawie tych badań producent może zdecydować o wprowadzeniu produktu na rynek lub też modyfikacji jego składu przed dokonaniem tego ważnego kroku.

Właśnie ze względu na tę ogromną odpowiedzialność ciążącą na producencie warto skorzystać z usług profesjonalisty. Badanie i testy kosmetyku warto zlecić specjalnej osobie. Tą osobę nazywamy safety assessor.

Czym zajmuje się safety assessor? To osoba badająca produkt oraz wszystkie substancję użyte w kosmetyku. Cały proces odbywa się jeszcze przed wprowadzeniem produktu na rynek, właśnie po to, aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji wprowadzenia do sprzedaży produktu stwarzającego zagrożenie dla użytkowników lub środowiska.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

O tym jak ważne w branży jest to stanowisko świadczy fakt, że na specjalistyczne kursy na safety assessora decydują się zazwyczaj osoby posiadające wykształcenie farmaceutyczne, biologiczne lub z zakresu chemii. Kurs zwieńczony jest otrzymaniem stosownego certyfikatu. Warto pamiętać także o doskonaleniu się i szkoleniu także podczas innych szkoleń branżowych, dostępnych po hasłami: szkolenia kosmetyczne Warszawa, szkolenie serializacja czy też szkolenie analiza ryzyka.

Safety assessor to nie tylko osobo, która musi posiadać stosowną wiedzę chemiczną, ale także specjalista, który zna prawo regulujące produkcję kosmetyków. Ważnym aspektem pracy safety assessora jest rozpoznawanie obecności zakazanych substancji chemicznych produktach oraz przeprowadzanie testów kosmetyku pod kątem możliwości wywołania podrażnienień, uczuleń i reakcji alergicznych.

Znajomość dostępnych na rynku i innowacyjnych technik i metod analizy kosmetyków pozwoli na ich kompleksowe przebadanie i stworzenie wyczerpującego raportu w oparciu o który producentem będzie w stanie podjąć odpowiednią i odpowiedzialną decyzję o wprowadzeniu nowego kosmetyku na rynek i oddaniu go w ręce klientów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie  zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami.

Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.

Sprawdź nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.