Jak rozumieć kodeks pracy art 34?

Każdą umowę o pracę można rozwiązać, może to zrobić każda ze stron, zarówno pracownik jak też pracodawca. Jednakże w celu ochrony interesów obu stron wprowadzono wiele przepisów, które normują kwestie związane z formą jak również czasem wypowiedzenia. Dla osób. które interesuje kodeks pracy szkolenia będą idealną forą zdobycia wiedzy z tego tematu.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozumieć kodeks pracy art 34?

Każdą umowę o pracę można rozwiązać, może to zrobić każda ze stron, zarówno pracownik jak tez pracodawca. Jednakże w celu ochrony interesów obu stron wprowadzono wiele przepisów, które normują kwestie związane z forma jak również czasem wypowiedzenia.

Pracownik dzięki temu nie pozostaje z dnia na dzień bez środków dożycia w postaci wynagrodzenia, zaś pracodawca także nie jest zmuszony w ciągu kilku godzin znaleźć nowego pracownika.

Kwestia właściwych terminów wypowiedzenia umowy dotyczy także tych zawieranych na okres próbny. W kodeksie pracy zostało to uregulowane w artykule 34, w którym to wyraźnie wskazano to, jaki czas ma każda ze stron na wypowiedzenie takiej umowy.

Okres wypowiedzenia zależny jest od tego, na jaki czas taka umowa na okres próbny była zawierana. Minimalny okres wypowiedzenia wynosi 3 dni, maksymalny zaś 2 tygodnie. Warto pamiętać, iż umowy na okres próbny nie mogą być zawierane na długie okresy, stąd stosunkowo krótkie okresy ich wypowiedzenia w porównaniu do umów o pracę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Taka wiedza to niemalże konieczność da wszystkich, którzy zajmują się sprawami pracowników. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób stara się jak najbardziej poszerzyć swoją wiedzę, między innymi poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach. Najważniejszym dokumentem regulującym kwestie pracownicze jest właśnie kodeks pracy szkolenia z jego ogólnej znajomości wciąż należą do jednych z bardziej popularnych kursów.

Oczywiście zainteresowane osoby bez trudu znajdą również nieco bardziej szczegółowe kursy, które opisują na przykład zasady, według których obliczane i wypłacane jest wynagrodzenie pracowników szkolenie tego typu również bazuje w głównej mierze na przepisach KP.

Coraz więcej firm także decyduje się na to, aby dla swojej kadry zamówić przeprowadzenie dobrze dobranych kursów. Takie jak szkolenie prawo pracy 2020 to jedne z tych, które zamawiane są coraz częściej, czego powodem jest między innymi to, iż w najbliższym czasie planowanych jest wiele zmian w przepisach pracy.

Odpowiednio wcześniej przyswojona wiedza na ten temat pozwoli bez problemu wdrożyć je w życie w chwili, gdy mają zacząć obowiązywać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.