Jakie programy komputerowe powinni znać księgowi?

Każdy z nas kształci się przez określoną część życia po to, by móc w przyszłości podjąć satysfakcjonującą pracę. Każdy z nas nieco inaczej rozumie pojęcie „satysfakcjonujący”. Dla niektórych będzie można tym przymiotnikiem określić pracę, która po prostu jest dobrze płatna.

zdjęcie - (the_title())


Jakie programy komputerowe powinni znać księgowi?

Każdy z nas kształci się przez określoną część życia po to, by móc w przyszłości podjąć satysfakcjonującą pracę. Każdy z nas nieco inaczej rozumie pojęcie "satysfakcjonujący". Dla niektórych będzie można tym przymiotnikiem określić pracę, która po prostu jest dobrze płatna.

Inni stwierdzą, że wysokie wynagrodzenie to za mało, by pozostać w określonej firmie. Są bowiem osoby, dla których najważniejsza jest miła atmosfera w pracy i brak stresu. Nie da się również ukryć, że wiele osób oczekuje tego, że praca będzie pasją i przyjemnością. Bez względu jednak na to jaki zawód wybierzemy musimy zadbać o to, by stale podnosić swoje kwalifikacje i pamiętać o tym, że świat stale się zmienia.

Prawnicy nie mogą zapominać o tym jak szybko zmieniają się poszczególne ustawy, a informatycy muszą mieć świadomość zmieniającej się technologii. Konieczność stałego podnoszenia swoich kwalifikacji dotyczy również księgowych. Księgowym przydają się rozmaite umiejętności. Przede wszystkim osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna mieć analityczny umysł. Nie wolno zapominać również o znajomości Excela, dzięki któremu możliwe stanie się przygotowywanie podsumowań oraz rozliczeń.

Szkolenia dla księgowych powinny więc prowadzić nie tylko do tego, że ich uczestnicy zapoznają się z prawem bankowym, ale również do tego, że będą oni w stanie posługiwać się Excelem. Księgowi będą mogli przygotować przy pomocy Excela również rozmaite wykresy czy analizy. Nie da się ukryć, ze przy pomocy Excela możliwe będzie również wykonanie obliczeń, nawet tych bardzo skomplikowanych.

Jeżeli nie czujemy się pewnie ze znajomością Excela, szkolenie z Excela staje się wręcz koniecznością. Warto na samym początku wybrać się na szkolenie z podstaw. Szkolenie Excel podstawy pomoże nam zrozumieć w jaki sposób należy go używać, gdy jesteśmy początkujący. Z czasem, gdy poczujemy się pewniej, wybierajmy szkolenia dla bardziej zaawansowanych. Największy wybór szkoleń będziemy mieli w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. Przed wyborem określonego rodzaju szkolenia, warto jednak przejrzeć kilka ofert i zapoznać się z opiniami klientów na temat poszczególnych firm prowadzących szkolenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.