Jakie przepisy prawa ochrony środowiska powinniśmy znać?

Zagadnienia z zakresu prawa ochrony środowiska są kluczowe przy podejmowaniu ryzyka zawierania różnego rodzaju transakcji, w tym mających znaczenie dla środowiska i podtrzymywania jego czystości lub stanu względnie niezmienionego.

30 stycznia 2020
zdjęcie - Jakie przepisy prawa ochrony środowiska powinniśmy znać?

Jakie przepisy prawa ochrony środowiska powinniśmy znać?

Zagadnienia z zakresu prawa ochrony środowiska są kluczowe przy podejmowaniu ryzyka zawierania różnego rodzaju transakcji, w tym mających znaczenie dla środowiska i podtrzymywania jego czystości lub stanu względnie niezmienionego.

W takich sytuacjach niezbędna będzie znajomość przepisów służących identyfikacji ryzyka wynikającego z prowadzonej działalności i jej oddziaływania na środowisko. Znajomość przepisów posłuży właściwej analizie własnych działań w gałęziach przemysłowych, które mają znaczny wpływ na środowisko - między innymi działalność industrialna, chemiczna, wydobycza i tym podobne.

Nieznajomość tych przepisów może zakończyć się nałożeniem ogromnych kar finansowych przez instytucje zajmujące się egzekwowaniem praw ochrony środowiska. Istotne znaczenie mają także przepisy dotyczące prawidłowego lub nie gospodarowania odpadami.

Wykonywanie obowiązków w niewłaściwy sposób lub brak ich wykonywania może zakończyć się ukaraniem grzywną nawet do 50 tysięcy złotych. Ochrona środowiska szkolenia Warszawa porusza także zagadnienia związane z przepisami wynikającymi z naruszenia obowiązku uzyskania pozwoleń - każde pozwolenie wiąże się z dodatkowymi czynnościami, których podjęcie jest warunkiem koniecznym by uniknąć poważnych konsekwencji.

Ochrona środowiska szkolenie przekazuje również informacje z zakresu przepisów dotyczących szkód w środowisku - działania poważnie naruszające środowisko naturalne są obłożone sankcjami przez podmioty prawne i niestosowanie się do regulacji w tym zakresie może doprowadzić przedsiębiorstwo nawet do upadku.

Jak dbać o środowisko prowadząc własną działalność? Szkolenie gospodarka odpadami 2020 pozwoli usystematyzować wiedzę i poinstruować, jak dbać o środowisko. W szczególności szkolenie prawo wodne 2019 instruuje, w jaki sposób operować w środowisku bez zanieczyszczania skończonych zasobów wodnych lub w zakresie działań niwelujących szkodliwe skutki związane z emisją zanieczyszczeń. Te zagadnienia nie są wszystkimi, z jakimi warto się zapoznać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.