Jakie przepisy reguluje prawo pracy?

Prawo pracy to przepisy, których celem jest regulacja stosunków pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Mowa tutaj nie tylko o prawach, ale także o obowiązkach obu stron.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy reguluje prawo pracy?

Prawo pracy to przepisy, których celem jest regulacja stosunków pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Mowa tutaj nie tylko o prawach, ale także o obowiązkach obu stron. Istotne jest to, iż przepisy pracy dotyczą wszystkich zatrudnionych, bez względu na rodzaj umowy zawartej z pracodawcą.

Oczywiście od tych norm prawnych jest wiele odstępstw, zazwyczaj mowa tutaj o przypadkach, gdy te kwestie są uregulowane przez inne ustawy szczególne, jak na przykład zatrudnienie w służbach mundurowych.

Kodeks pracy, stanowiący podstawę gdy mowa o przepisach pracy zawiera regulacje dotyczące zarówno casu pracy, jak też wymiaru urlopu czy sposobu nadzorowania pracowników. Oczywiście aby płynnie posługiwać się kodeksem i innymi ustawami potrzebna jest niezbędna wiedza. Tej zaś można nabyć przede wszystkim na szkoleniach, które obecnie można znaleźć bez większego problemu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Szczególnie w momencie, gdy planowane są zmiany prawa związanego z uregulowaniem stosunków pracy ilość szkoleń jest znacznie większa. Zazwyczaj bowiem organizowane są takie, których tematem są wyłącznie zmiany w przepisach, a kierowane są zazwyczaj do tych osób, które posiadają podstawową wiedzę na temat przepisów prawa pracy i ich odpowiedniego stosowania.

Duże miasta są miejscami, gdzie bez trudu można znaleźć dobre, omawiające prawo pracy szkolenie Warszawa to doskonały przykład, tam bowiem z każdym rokiem rośnie ilość takich kursów. Co ciekawe, coraz więcej firm decyduje się na organizacje takich szkoleń na indywidualne zamówienie dla swoich pracowników. Zdają one sobie bowiem sprawę z tego, jak wiedza przekłada się na płynne i bezproblemowe działanie całego przedsiębiorstwa.

Jednak sama znajomość przepisów prawa pracy nie jest wystarczająca do właściwego prowadzenia firmy. Kursy takie jak szkolenie controlling finansowy również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich celem jest przede wszystkim nauka o metodach controllingu, o odpowiednim jego stosowaniu jak również o rozwijaniu firmy przy jego zastosowaniu. Z pewnością znajomość tego zagadnienia jest dla wielu osób doskonałym rozwojem osobistym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.