Na czym polega analiza ryzyka finansowego spółki?

Ryzyko trzeba czasem podejmować – to zapewne wie absolutnie każdy przedsiębiorca. Niemniej jednak już nie każdy wie, jak podejmować kontrolowane ryzyko – takie, które rzeczywiście się opłaci i nie przyniesie żadnych strat.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega analiza ryzyka finansowego spółki?

Ryzyko trzeba czasem podejmować - to zapewne wie absolutnie każdy przedsiębiorca. Niemniej jednak już nie każdy wie, jak podejmować kontrolowane ryzyko - takie, które rzeczywiście się opłaci i nie przyniesie żadnych strat. Jak w ogóle definiuje się ryzyko? Na czym polega analiza ryzyka finansowego? Dlaczego to jest takie ważne?

Szkolenie analiza ryzyka - bardzo ważna inwestycja

Warto jednak pomyśleć nieco generalnie o zainwestowaniu w szkolenie z zakresu analizy ryzyka. Dzisiaj jest to naprawdę bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ XXI wiek przyniósł ze sobą więcej zagrożeń i zmiennych czynników, które warto zdecydowanie wiedzieć, w jaki sposób kontrolować i analizować. To jednak nie wszystko.

Pojęcie analizy ryzyka wiąże się z controllingiem finansowym, dlatego też opłaca się zainwestować w szkolenie controlling finansowy, Ponadto szczególną popularnością cieszą się dzisiaj finanse dla niefinansistów szkolenie. Jest to szkolenie wyjaśniające w sposób praktyczny podstawy ekonomii i finansów. Dzięki niemu każdy nawet zupełnie niezwiązany z ekonomią zrozumie jej podstawowe zasady.

Analiza ryzyka finansowego spółki - najważniejsze informacje

Wróćmy jednak do meritum artykuły. Czym dokładnie jest taka analiza ryzyka? Zdefiniujmy najpierw samo ryzyko - mówiąc prosto jest to każda inwestycja, która może jakoś nie wyjść. Zasadniczo zatem podejmujemy oczywiście ryzyko, ale staramy się je jak najbardziej zminimalizować Wszelkie czynniki statyczne ryzyka są tutaj w miarę dość logiczne i łatwe do przewidzenia.

Przykładowo jest to całkowicie naturalne, że sprzedając jakiś produkt innej firmie, szacujemy naszą cenę tak, żeby zwróciły się nam koszty produkcji, wysyłki i żeby ogólnie nam się opłacało. Jednak jest wiele czynników, które mają kluczowe znaczenie dla analizy ryzyka, a na które już tak łatwo nie wpadamy.

Warto tutaj wspomnieć chociażby o stopie zwrotu, wahaniach kursu itp. Co więcej - nie możemy analizować tylko jednego czynnika - to bowiem przykładowo że sytuacja gospodarcza w kraju, do którego wysyłamy towar, jest niestabilna nie znaczy od razu, że inny czynnik nie zrównoważy tego ryzyka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.