Na czym polega ocena bezpieczeństwa danego kosmetyku?

Każdy kosmetyk, aby móc otrzymać pozytywny Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego i trafić do sprzedaży musi najpierw przejść szereg istotnych badań. Musi on bowiem być w pełni bezpieczny dla wszystkich klientów.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega ocena bezpieczeństwa danego kosmetyku?

Każdy kosmetyk, aby móc otrzymać pozytywny Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego i trafić do sprzedaży musi najpierw przejść szereg istotnych badań. Musi on bowiem być w pełni bezpieczny dla wszystkich klientów.

Wiedzy na ten temat dostarcza profesjonalne szkolenie analiza ryzyka oraz szkolenie serializacja. Dużym zainteresowaniem wśród osób pracujących w tej branży cieszą się szkolenia kosmetyczne Warszawa.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyków, a szkolenia kosmetyczne Warszawa

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku jest niezwykle ważna, zatem składa się z kilku etapów. Oceny podejmuje się osoba zwana - safety assessor, która posiada nie tylko odpowiednie wykształcenie, lecz także odpowiednią wiedzę z zakresu składu chemicznego kosmetyków wdrażanych oraz dostępnych na rynku kosmetycznym.

To safety assessor, decyduje o tym, który produkt nadaje się do bezpiecznej sprzedaży, a który nie spełnia określonych wymogów.
Dogłębną wiedzę na ten temat dostarcza również profesjonalnie szkolenie serializacja oraz szkolenie analiza ryzyka.

Najważniejszym badaniem jakie muszą przejść poszczególne kosmetyki wypuszczane na rynek jest badanie mikrobiologiczne wykonywane w kierunku szczepów, najbardziej niebezpiecznych dla człowieka.

Wówczas to laboratoria sprawdzają rzetelnie masę kosmetyczną pod względem obecności wielu mikroorganizmów, wśród których można wymienić: Staphylococcus aureus, Candida albicans, Pseudomonas aeruginosa oraz Escherichia. W każdym gramie masy wymagana jest absolutna czystość.

Ponadto wyliczana jest ogólna ilość drobnoustrojów tlenowych mezofilnych, w skład których wchodzą: tlenowe bakterie mezofilne, drożdże oraz pleśnie. Norma wskazana przez Unię Europejską wynosi maksymalnie 2, 0 x 10 ² jtk/g w badanej masie. Po wykonaniu tych badań przechodzi się do kolejnych etapów badania poszczególnych produktów kosmetycznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

Szkolenie analiza ryzyka, a badania fizykochemiczne i dermatologiczne

Każdy kosmetyk musi również przejść szczegółowe badania fizykochemiczne podczas których badane parametry takie jak: gęstość, lepkość dynamiczna, pH, sucha masa oraz aktywność wodna.

Ponadto musi on musi on przejść pozytywnie badanie dermatologiczne, a więc tzw. test płatkowy. Polega on na wypełnieniu specjalnych komór przymocowanych do hipoalergicznego przylepca, który w dalszej kolejności przykleja się w okolicy łopatki.

Zestaw ten musi pozostać na skórze przez 48 godzin, a po jego usunięciu dokonywana jest ocena stanu skóry. Badanie to jest bardzo istotne, bowiem wyklucza wszelkie działania drażniące oraz uczulające.

Szkolenia kosmetyczneWarszawa są niezwykle istotne bowiem pogłębiają one istotną wiedzę w zakresie oceny bezpieczeństwa poszczególnych kosmetyków.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.