Szkolenia – kodeks pracy oczami specjalistów

Większość z nas ma mgliste pojęcie na temat szczegółowej zawartości kodeksu pracy – i tyczy się to podwładnych, ich przełożonych, a nawet właścicieli przedsiębiorstw, dyrektorów i prezesów. Ten ponad 150-stronnicowy dokument ma ogromny wpływ na codziennie życie każdego z nas, tymczasem nawet nie wykazujemy zbyt dużej chęci, by w końcu należycie się z nim zaznajomić.

   

  Większość z nas ma mgliste pojęcie na temat szczegółowej zawartości kodeksu pracy - i tyczy się to podwładnych, ich przełożonych, a nawet właścicieli przedsiębiorstw, dyrektorów i prezesów. Ten ponad 150-stronnicowy dokument ma ogromny wpływ na codziennie życie każdego z nas, tymczasem nawet nie wykazujemy zbyt dużej chęci, by w końcu należycie się z nim zaznajomić.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

  Uczestnicy szkolenia interesują się również:

  Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie w swojej firmie stosownego szkolenia. Kodeks pracy pełen jest skomplikowanych zapisów i sformułowań, od których może rozboleć głowa, jednak doświadczony mówca bez trudu przełoży go na bardziej ludzki język!

  Nie oszukujmy się - nikt z nas z własnej woli nie spędzi weekendu na studiowaniu tak opasłego tomu, jakim jest kodeks pracy. I to w dodatku napisanego ciężkim, prawniczym językiem. Przeszkód jest więcej. Uniwersalność kodeksu pracy sprawa, że reguluje on praktycznie wszystkie sytuacje, jakie mogą się wydarzyć się pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Tymczasem w rzeczywistości w Twojej firmie przydarza się raptem ułamek z nich. Nikt - ani pracownik, ani pracodawca - nie chce jednak sytuacji, w której paragrafy i akapity poznaje dopiero w sytuacji, w której zostały one złamane lub zaniedbane - lub co gorsza już na sali sądowej.

  Właśnie dlatego najrozsądniejszym krokiem, jaki może zrobić pracodawca, jest zorganizowanie szkolenia. Kodeks pracy to bardzo popularny temat, więc ofert na rynku jest wiele. Najbardziej doświadczeni specjaliści najpierw zapoznają się z profilem Twojej firmy, a następnie ułożą dla Ciebie indywidualny program takiego kursu.

  Dzięki temu Ty i wszyscy Twoi pracownicy otrzymacie wyłącznie praktyczne i przydatne informacje, nie marnując niepotrzebnie czasu. Są oczywiście pewne części uniwersalne, które stanowić będą stałą część każdego programu.

  Niezwykle istotną kwestią jest także sama interpretacja poszczególnych paragrafów. Zdając się w tej materii na doświadczenie specjalisty zyskujesz pewność, że nawet najbardziej skomplikowane sformułowania nie pozostawią żadnych niedomówień.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

  Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

  Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.