Inne strony: GAMMA DISCOVER

Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Przestrzeganie prawa leży głównie w interesie pracodawcy, dlatego też każdy przedsiębiorca, zatrudniający nawet niewielką grupę osób pomagających mu w prowadzeniu jego działalności powinien doskonale orientować się w przepisach zawartych w Kodeksie Pracy oraz pokrewnych ustawach.

zdjęcie - Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Nieznajomość czy nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy wiąże się dla przedsiębiorców z wieloma niezbyt przyjemnymi konsekwencjami, począwszy od wysokich kar finansowych, kończąc nawet na pozbawieniu wolności. To nie jest do końca tak, że kodeks pracy chroni tylko i wyłącznie interesy pracowników.

Również prawa pracodawców są w nim respektowane i uwzględnione. Przepisy dość często ulegają zmianom, dlatego warto by pracodawcy udawali się na cykliczne szkolenia z tego właśnie zakresu. Niestety, zdecydowana większość pracodawców działających w Polsce lekceważy odbywanie takich szkoleń, co bardzo często utrudnia polubowne rozwiązanie zaistniałego ( zgodnie z przepisami aktualnie obowiązującego prawa) pomiędzy pracodawcą a pracownikiem konfliktu.

 

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

 

Duża cześć pracodawców kontrolę nad aktualizacją prawa pracy pozostawia specjalnie do tego celu zatrudnionym osobom. To duży błąd, bowiem w tym właśnie momencie tracą oni nieco kontrolę nad sytuacją w firmie. Warto wiedzieć, że pracodawca korzystający ze szkoleń z aktualnego prawa pracy osiąga z tego tytułu naprawdę wiele korzyści.

Są to między innymi:

  • korzyści finansowe - pracodawca orientujący się bardzo dobrze w zmieniających się co jakiś czas przepisach zawartych w Kodeksie Pracy i pokrewnych ustawach pracodawca zyskuje możliwość bardzo korzystnej z jego punktu widzenia optymalizacji zatrudnienia, a to pozwala na ( niekiedy nawet bardzo) ograniczenie wydatków

  • bezpieczeństwo od strony prawnej - znajomość i co najważniejsze przestrzeganie przepisów pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji i przykrych konsekwencji dla pracodawcy

  • budowa pozytywnego wizerunku firmy - każda z firm, która chwali się tym, że regularnie jej przedstawiciele uczestniczą w tego typu szkoleniach buduje swój pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych pracowników, którzy postrzegają tą firmę jako tę, która zna i przestrzega przepisy prawa pracy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Dostęp do należnego za wykonaną pracę wynagrodzenia pracownik otrzymuje w wybranym przez daną firmę dniu.
Urlop jest czasem wolnym pracownika od wykonywanej przez niego pracy zawodowej u danego pracodawcy.
Jeśli chodzi o zawarcie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem zawarta może być ona na kilka sposobów np. na czas nieokreślony lub określony, na zastępstwo itd.
Poddając dokładniejszej analizie artykuł 300 Kodeksu Pracy zauważyć można, że tak naprawdę prawo pracy dość mocno powiązane jest z prawem cywilnym.
Wielu właścicieli nieruchomości coraz częściej uzyskuje świadczenia w postaci wynagrodzenia za służebność przesyłu od przedsiębiorców, którzy z tego prawa korzystają.
Obecny artykuł
Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.