Inne strony: GAMMA DISCOVER

Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi

Zgodnie z obowiązującym prawem, obligatoryjnym stało się przestrzeganie Unijnego Kodeksu Celnego wraz z dniem 1. maja 2016 roku. Szereg wprowadzonych zmian wymaga jednak stałego aktualizowania wiedzy z zakresu przepisów oraz powstałych uregulowań.

zdjęcie - Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi

Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi


Szczególnie ważne jest to w przypadku przedsiębiorstw zaangażowanych w obrót towarowy z zagranicą.

Nowe regulacje opierają się na założeniu funkcjonowania handlu w systemie elektronicznej wymiany informacji.

Przedsiębiorcy maja obowiązek elektronicznej komunikacji z organami celnymi, których stopniowe wdrażanie ma zostać w pełni zrealizowane do roku 2020.

Szkolenia z tego zakresu przybliżają oraz porządkują wiedzę w obszarze wymiany towarów z zagranicą z krajami wyłączonymi ze wspólnoty.

Taki kurs pozwala zwiększyć świadomość w zakresie obowiązków celnych i podatkowych, ułatwia nabywanie umiejętności w zakresie samodzielnego dostrzegania rożnych zagrożeń fiskalnych oraz ryzyka w tym obszarze.

Kursy nakreślają specyfikę obrony przed zatrzymaniem nieuprawnionym, nielegalnym ocleniem, czy opodatkowaniem towaru.

Uczestnicy mogą również nauczyć się optymalizowania wszystkich procesów, które dotyczą wymiany towarów z zagranicą. Posiądą również wiedzę z właściwego definiowana wszystkich ułatwień podczas przeprowadzanej wymiany.

Najczęściej z takiej formy szkoleniowej korzystają osoby pracujące w działach logistyki, koordynujące handel, cła, akcyzę, zaopatrzenie, jak również pracownicy spedycyjni i zajmujący się szeroko pojętym transportem.

Całe szkolenie przybliża wszystkie obowiązujące w zakresie wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi źródła prawa oraz procedury w całym postępowaniu celnym.

Przybliża formy zgłoszeń celnych oraz zasady działania systemu ECS, CELINA oraz NCTS. Naświetla znaczenie długu celnego, jego stawki, okoliczności ich powstawania, jak i całą odpowiedzialność karną, skarbową, fiskalną oraz administracyjną w tym obszarze.

Szkolenie pozwala zapoznać się ponadto z całym zintegrowanym systemem taryfowym cła, jego budową, możliwościami, jak również sposobem jego obsługi.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Obrót towarowy z zagranicą
AKTUALNOŚCI I ZMIANY W PRZEPISACH CELNYCH W 2016 ROKU
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Intrastat jest systemem statystycznym, który powstał z myślą o gromadzeniu informacji i ustaleniu obowiązującego stanu dokonywanych transakcji wewnątrz wspólnoty.
Stosowanie procedur celnych musi opierać się na dogłębnej i zaktualizowanej wiedzy poszczególnych uczestników całego procesu obrotu towarami. Umiejętność ich praktycznego zastosowania gwarantuje sprawny i płynny handel w celu zaspokojenia popytu.
Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.
Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.
Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.
Obecny artykuł
Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.