Zmiany w prawie pracy – wyższa pensja minimalna

Momentem, w którym wchodzą w życie zmiany w prawie, ustanowione wcześniej przez rząd, jest często rozpoczęcie się nowego roku i zakończenie starego roku. Nie inaczej jest w przypadku prawa pracy, które dotyczy przecież prawie każdego z nas.

Gamma - Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna


Nowy rok - zmiany w prawie

Niemalże każdy był, jest lub będzie pracownikiem, albo pracodawcą, pracowników zatrudniającym. W każdym z tych przypadków należy znać obowiązujące aktualnie prawo pracy, aby wiedzieć, jakie mamy według prawa obowiązki, a jakie przywileje nam przysługują.

Nie każdy dobrze czuje się w tematyce prawnej, a samodzielne zrozumienie i zinterpretowanie przepisów prawnych tak, aby wiedzieć, jak zastosować je w praktyce, może być niekiedy trudne - język prawniczy jest dość specyficzny, a zapisy bywają zawiłe i trudne.

Dlatego też w wielu miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy - dzięki nim możemy poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć, co zmieniło się w obowiązującym prawie.

Oczywiście, wiedzę można także pozyskiwać samodzielnie, korzystając z internetu oraz książek. Niektórzy decydują się także na skorzystanie z porady prawnika, co również jest bardzo dobrym pomysłem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:Zmiany w prawie nowym roku - wyższa pensja minimalna

Narzekanie na niskie zarobki to nierzadkie zjawisko w polskiej rzeczywistości. Wraz z rozpoczęciem roku 2017 została ustalona nowa wysokość pensji minimalnej, a także minimalnej stawki godzinowej.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które wykonują swoją pracę za minimalne możliwe wynagrodzenie. Dzięki zmianie w prawie w tym roku, sytuacja finansowa takich osób z pewnością poprawi się, nawet jeśli zmiany te nie są aż tak duże, jak mogłoby się wydawać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:Jak zmieniły się obowiązujące minimalne wynagrodzenia? Poprzednia pensja minimalna wynosiła 1850 złotych brutto miesięcznie, zaś z rozpoczęciem stycznia, pensja minimalna wynosi 2000 złotych brutto miesięcznie.

Jeżeli zaś chodzi o minimalne wynagrodzenie za pracę jako stawkę godzinową, od nowego roku minimalna stawka godzinowa wynosi 13 złotych brutto.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.