Zmiany dla pracodawców i pracowników

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa – zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas
.
Gamma - Zmiany dla pracodawców i pracowników

Zmiany dla pracodawców i pracowników


Niemal wszyscy są, byli lub też będą pracownikami, bądź też pracodawcami, dlatego też prawo pracy jest ważne dla każdego.

Jeśli popełnimy jakieś przestępstwo, bądź też wykroczenie tylko dlatego, iż nie znaliśmy obowiązującego aktualnie prawa, nie będziemy mogli naszej niewiedzy wykorzystać jako usprawiedliwienia. Dlatego też znajomość prawa jest poniekąd obowiązkiem każdego człowieka.

W wielu miastach Polski regularnie organizowane są szkolenia z prawa pracy, na których możemy pozyskać wiedzę dotyczącą zmian w prawie pracy.

Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy nie czują się pewnie w tematyce prawnej - dzięki szkoleniom mogą uzyskać wiedzę podaną w sposób zrozumiały i przystępny, a także wyjaśnić swoje wątpliwości odnośnie konkretnych przepisów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:



Samodzielna interpretacja tego, jak zastosować dany przepis prawny w praktyce, może bowiem okazać się trudna dla osoby, która nie zajmuje się prawem na co dzień.

Zmianą, która jest z pewnością istotna dla pracowników, zwłaszcza tych, którzy pracują za najniższe wynagrodzenie, jest podwyższenie wysokości pensji minimalnej.

To dobra wiadomość dla osób, które taką właśnie pensję zarabiają - dzięki nowym przepisom ich sytuacja finansowa w pewnym stopniu ulegnie poprawie.

Poprzednio wysokość pensji minimalnej wynosiła 1850 złotych brutto, obecnie zaś wynosi 2000 złotych brutto. Ustalono również wysokość minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy - obecnie wynosi ono 13 złotych brutto.

Zmiany wprowadzone w nowym roku w prawie pracy miały na celu ułatwienie pracodawcom prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

Szkolenia menadżerskie - pełna lista.



Podniesiono między innymi próg zatrudnienia, po przekroczeniu którego obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie regulaminu pracy i regulaminu zatrudniania. Poprzednio obowiązek ten dotyczył pracodawców zatrudniających przynajmniej 20 osób, obecnie zaś - 50 osób.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.