Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w Polsce w 2017 roku Rozpoczęcie się nowego roku często łączy się z wejściem w życie określonych rozwiązań prawnych. Wraz z zakończeniem się roku 2016 i rozpoczęciem się roku 2017 nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy.
 
Gamma - Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w 2017r.


Znajomość przepisów prawnych jest istotną rzeczą - niemal każdy z nas jest bowiem albo pracownikiem, albo też pracodawcą zatrudniającym pracowników.

Dobrze jest wiedzieć, jakie obowiązki nakłada na nas prawo, a jakie daje nam przywileje.

Warto skorzystać z organizowanych co jakiś czas w różnych miastach szkoleń z prawa pracy - szkolenia z prawa pracy umożliwią nam dokładne zapoznanie się z tym, jak w praktyce działa to prawo.

Informacje o prawie pracy można również znaleźć korzystając z internetu, odpowiednich książek, albo też - korzystając z porady prawnika.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Zmiany w przepisach regulujących minimalne wynagrodzenie za pracę

Od 2017 roku, wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę uległa zmianie. Obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi 2000 złotych brutto.

To nieco więcej, niż kwota obowiązująca wcześniej. Jak można się więc łatwo domyślić, jest to dobra wiadomość dla tych, którzy pracują za najniższą krajową pensję.

Ich sytuacja finansowa ulegnie poprawie - nawet jeśli jest to poprawa niezbyt znaczna, nadal jest rzeczą pozytywną.

Zmianie uległy także zasady regulujące wynagradzanie osób, które pracują na umowach - zleceniach, a także przepisy odnośnie osób świadczących usługi.

Wprowadzona została dla takich osób minimalna stawka godzinowa za każdą godzinę świadczenia usług, bądź też wykonywania zleceń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:Od 2017 roku, minimalna wysokość stawki godzinowej wynosi 13 złotych brutto.

Terminy odwoływania się do sądu pracy

Jedną z istotnych zmian jest zmiana dotycząca terminów odwoływania się do sądu pracy. Do 2017 roku terminy te wynosiły siedem, bądź też czternaście dni (w zależności od sytuacji).

Od 2017 roku w każdym z tych przypadków termin odwoływania się do sądu pracy wynosi dwadzieścia jeden dni.

Zmiana wydłuża więc i ujednolica terminy odwołań do sądu pracy.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.