Znajomość prawa obowiązkiem każdego człowieka

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi, wie każdy. Zagadnienia z zakresu praw konsumentów, pracowników czy przedsiębiorców to podstawy funkcjonowania każdego przedsiębiorca. Jednak w jaki sposób zdobywać aktualną i rzetelną wiedzę prawniczą? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

zdjęcie - (the_title())


Znajomość prawa obowiązkiem każdego człowieka

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi, wie każdy. Zagadnienia z zakresu praw konsumentów, pracowników czy przedsiębiorców to podstawy funkcjonowania każdego przedsiębiorca. Jednak w jaki sposób zdobywać aktualną i rzetelną wiedzę prawniczą? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Podstawowe elementy prawa dla przedsiębiorców

Przedsiębiorca, który poważnie traktuje swoją działalność, powinien zdobyć elementarną wiedzę z zakresu różnych obszarów prawnych. Szczególnie istotne jest prawo podatkowe, które dotyczy każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników powinni zaznajomić się z prawem pracy, co pozwoli na uniknięcie błędów, które mogłyby powodować bardzo poważne konsekwencje.

W przypadku prowadzenia usług, które wiążą się z przechowywaniem danych osobowych, należy wprowadzić odpowiednie regulacje z zakresu ochrony wrażliwych informacji, co również regulowane jest przez odpowiedni obszar prawny. Przedsiębiorcy zajmujący się handlem lub świadczeniem usług powinni poznać także zagadnienia z zakresu praw konsumenta.

Jak doszkalać się z poszczególnych dziedzin prawa?

Doszkalanie się z zakresu zagadnień prawnych może być niezwykle trudne - specyfika języka, wykładnia i interpretacja mogą nie być zrozumiała dla osoby, która nie posiada wykształcenia prawniczego. Dodatkowo niektóre informacje mogą być przestarzałe i nieaktualne. To dwa powody, dla których warto inwestować w specjalistyczne szkolenia z zakresu konkretnych obszarów prawnych.

Szkolenie prawa konsumenta znajdziemy w ofercie wielu firm o charakterze edukacyjnym. Jeśli chodzi o dane osobowe szkolenia prowadzone mogą być także przez organizacje pozarządowe i lokalne jednostki samorządowe - przedstawiciele różnych instytucji prowadzą kursy dla przedsiębiorców na temat ochrony danych osobowych.

W dużych miastach możemy skorzystać także ze spersonalizowanych kursów prawniczych, na których poruszane będą wybrane przez nas tematy. Jeśli chodzi o prawo pracy szkolenie Warszawa oferuje możliwość skorzystania z kompleksowych kursów, które przygotują początkującego przedsiębiorcę do zatrudnienia pierwszego pracownika.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.