Znajomość przepisów prawnych kluczem do sukcesu

W jaki sposób odnieść sukces w biznesie? Na tak postawione pytanie można udzielić przynajmniej kilku odpowiedzi. Po pierwsze, warto znaleźć niszę, w której nie ma zbyt wielkiej konkurencji – wówczas łatwiej będzie się przebić.

zdjęcie - Znajomość przepisów prawnych kluczem do sukcesu

Znajomość przepisów prawnych kluczem do sukcesu

W jaki sposób odnieść sukces w biznesie? Na tak postawione pytanie można udzielić przynajmniej kilku odpowiedzi. Po pierwsze, warto znaleźć niszę, w której nie ma zbyt wielkiej konkurencji - wówczas łatwiej będzie się przebić.

Druga, niezmiernie ważna kwestia to to, aby dobrze znać się na przedmiocie biznesu. Alternatywą może być zatrudnienie specjalistów z danej dziedziny, jednak ta opcja będzie się wiązała z dużo większymi nakładami finansowymi i to już na samym początku działalności firmy.

Trzeba także doskonale zapoznać się z przepisami obowiązującego prawa. To właśnie znajomość przepisów prawnych często jest kluczem do sukcesu.

Czym może skończyć się nieznajomość prawa?

W zależności od stopnia przewinienia do jakiego dojdzie z powodu braku znajomości szczegółowych przepisów prawnych, konsekwencje mogą być bardzo różnie. Taka historia może skończyć się nałożeniem grzywny finansowej, a może także poskutkować wyrokiem sądowym ograniczającym wolność - to w przypadku przestępstw o cięższym kalibrze.

Łatwo jest przypadkowo złamać prawo, gdy się go nie zna. Warto zatem poświęcić trochę czasu i pieniędzy na to, aby dobrze zapoznać się z wszystkimi ważnymi aspektami prawnymi dotyczącymi prowadzonej działalności gospodarczej. W tym zakresie można na przykład skorzystać ze szkoleń branżowych.

Na jakie szkolenia warto zwrócić uwagę?

Wybierając szkolenia dobrze jest skoncentrować się na tematyce bezpośrednio związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą. Oferta jest niezmiernie szeroka, składa się na nią między innymi: szkolenie prawa konsumenta, szkolenie ochrona danych osobowych marketing czy też szkolenie prawo zamówień publicznych dla wykonawców.

Udział w takich grupowych szkoleniach ma wiele zalet, a jedną z ważniejszych jest oszczędność czasu. Specjaliści z danej dziedziny w przystępny sposób przekażą wiedzę, której zdobycie na własną rękę zajęłoby nieporównywalnie więcej czasu. Każdy, kto ma chrapkę na sukces powinien dobrze poznać przepisy prawne, a udział w szkoleniach, to jeden z lepszych sposobów na zdobycie gruntownej wiedzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.