Motywacja zespołu sprzedażowego

Motywacja to stan, w który jesteśmy gotowi do tego, aby podjąć się jakiegoś działania. Bez motywacji nie uda nam się ani wstać rano z łóżka, ani osiągać zaplanowanych przez siebie celów. Nierealnym jest również, aby bez motywacji podjąć się pracy czy stawiać czoła trudniejszym wyzwaniom. Właśnie dlatego tak istotną jest odpowiednia motywacja pracowników, ale również siebie samego.

zdjęcie - Motywacja zespołu sprzedażowego
 
Motywacja to stan, w który jesteśmy gotowi do tego, aby podjąć się jakiegoś działania. Bez motywacji nie uda nam się ani wstać rano z łóżka, ani osiągać zaplanowanych przez siebie celów. Nierealnym jest również, aby bez motywacji podjąć się pracy czy stawiać czoła trudniejszym wyzwaniom. Właśnie dlatego tak istotną jest odpowiednia motywacja pracowników, ale również siebie samego.
 
W przedsiębiorstwach kierownicy, liderzy czy menedżerowie mogą skorzystać z treningu mentalnego dla menedżerów, który bez wątpienia pomoże znaleźć odpowiednią motywację dla siebie, swojej kariery, jak i podpowie, w jaki sposób motywować innych. Jest to konieczne, aby kierownik, dyrektor przedsiębiorstwa czy lider grupy mogli zmotywować swój zespół pracowników do tego, by skutecznie realizować wyznaczone zadania, bądź też efektywnie osiągać cele.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

W ostatnich czasach ogromny nacisk kładziony jest na zespół odpowiedzialny za sprzedaż w przedsiębiorstwach. Im więcej towarów lub usług uda się sprzedać, tym większe zyski osiągnie organizacja. Z tego właśnie powodu motywacja zespołu sprzedażowego stała się jednym z istotniejszych metod wpływania na pracowników, aby realizowali zadania. Wśród wielu metod motywowania pracowników, do najpopularniejszych

bez wątpienia należą premie i bonusy finansowe, które wydają się być najsilniejszym bodźcem. Jednak oprócz tego, istnieje wiele innych sposobów do motywowania pracowników. Przykładem może być dodatkowy płatny urlop na regenerację sił, przydatny zwłaszcza, gdy pracownik ma za sobą trudne projekty.
 
Doskonale sprawdzają się także kursy i szkolenia dla najefektywniejszych pracowników, którzy wydają się dobrze rokować na przyszłość. Jest to coraz bardziej doceniana metoda, z uwagi na fakt, że przynosi ona wielkie zyski zarówno pracownikowi, który jeszcze lepiej radzi sobie z zadaniami i skuteczniej osiąga cele, ale również dla pracodawcy, który zyskuje kompetentnego pracownika, skutecznie realizującego wszystkie zadania. Warto więc przywiązać większą wagę do motywacji zespołu sprzedażowego, aby zadbać o sukces całego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.