Szkolenia dla kierowników projektów

Zarządzanie w przedsiębiorstwie poprzez realizację projektów stało się ostatnio bardzo popularną formą. Projekty niewątpliwie dają ogromne możliwości przedsiębiorstwu, pozwalają pracownikom na swobodę, kreatywność, angażują w istnienie firmy, a także nakładają na pracowników bardzo szczególną formę odpowiedzialności. Pracownicy, którzy zostają powołani do grupy projektowej, która ma za zadanie zrealizować jakieś przedsięwzięcie, musza być niewątpliwie osobami doskonale zorganizowanymi, zdyscyplinowanymi, wykwalifikowanymi, kompetentnymi i kreatywnymi. 

   
  Zarządzanie w przedsiębiorstwie poprzez realizację projektów stało się ostatnio bardzo popularną formą. Projekty niewątpliwie dają ogromne możliwości przedsiębiorstwu, pozwalają pracownikom na swobodę, kreatywność, angażują w istnienie firmy, a także nakładają na pracowników bardzo szczególną formę odpowiedzialności.

  Pracownicy, którzy zostają powołani do grupy projektowej, która ma za zadanie zrealizować jakieś przedsięwzięcie, musza być niewątpliwie osobami doskonale zorganizowanymi, zdyscyplinowanymi, wykwalifikowanymi, kompetentnymi i kreatywnymi. Te cechy bowiem pozwalają na to, by projekt został szybko i skutecznie zrealizowany, bez większych trudności. Ważne jest także żeby znaleźć odpowiednią metodę zarządzania, którą poznać możemy np. podczas szkolenia scrum.
   
  Należy jednak pamiętać, że realizowanie projektów to nie tylko odpowiedzialność samych pracowników. W zespole projektowym musi bowiem zostać powołana osoba, która będzie nadzorować wszystko, przydzielać obowiązki, kontrolować realizowanie poszczególnych etapów zadań, a także która będzie ponosić odpowiedzialność w razie porażki. Taką osobą zostaje zwykle kierownik projektu, lider grupy i manager w jednym.

  Aby zostać taką osobą, konieczne są nie tylko wiedza i umiejętności, ale również zaangażowanie, doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. W zdobywaniu tych kwalifikacji pomocne mogą okazać się szkolenia dla kierowników projektów (np. agile project management szkolenie), które uczą, jak być skutecznym liderem grupy, jak efektywnie realizować projekty, a także, w jaki sposób nadzorować pracę, aby projekt został zrealizowany na czas.
   
  Dodatkowo, uczestnicy szkolenia mogą dowiedzieć się, w jaki sposób rozdzielać obowiązki pomiędzy pracowników, jak motywować innych i siebie do działania, jak efektywnie pracować w zespole, jak również w jaki sposób dostrzegać pierwsze oznaki przemęczenia bądź narastającego konfliktu w zespole pracowników i jak wówczas reagować.

  Szkolenia dla kierowników projektów są niezwykle przydatne i warto z nich korzystać, bowiem znacznie podnoszą kompetencje project managera, wpływając pozytywnie nie tylko na jego pracę, ale również na pracę całego zespołu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.