Zadania kierownika

W każdej firmie musi być ktoś, kto zarządza pracownikami. Czasem jest to szef, dyrektor, kierownik, kiedy indziej manager…bez względu na nazewnictwo, istotny jest fakt, że odpowiedzialny jest za zarządzanie pracownikami. Jakie są obowiązki takiej osoby?

   
  W każdej firmie musi być ktoś, kto zarządza pracownikami. Czasem jest to szef, dyrektor, kierownik, kiedy indziej manager...bez względu na nazewnictwo, istotny jest fakt, że odpowiedzialny jest za zarządzanie pracownikami. Jakie są obowiązki takiej osoby?
   
  Jako podstawowe zadania kierownika uważa się zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli rozeznanie się w dobrych i słabych stronach wszystkich osób, z którymi pracuje i takie rozdzielanie ich obowiązków, by maksymalnie wykorzystać mocne strony każdej osoby.

  Ponadto, świadome i odpowiedzialne zarządzanie pracownikami musi również obejmować odpowiedni podział obowiązków, aby nikogo nie obciążać nimi zbyt mocno, ani też nie pozostawiać nikogo bez zleconych zadań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

  Dobry kierownik musi mieć na uwadze dobro przedsiębiorstwa. Dlatego wszystkie zadania i projekty, wyznaczone przez przedsiębiorstwo cele muszą być świadomie i profesjonalnie realizowane.

  Kierownik jest odpowiedzialny za dobór zespołu ludzi, do zrealizowania poszczególnych projektów czy zadań, a także za to, by cele przedsiębiorstwa były rzeczywiście jak najlepiej realizowane i to w wyznaczonym okresie czasu. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania firmy.
   
  Kierownik powinien również zadbać o ciągłość pracy, a więc starać się o to, by zawsze był jakiś pracownik, który może wykonać najistotniejsze obowiązki. W okresie częstych zachorowań czy w okresie urlopowym często ciężko jest o zachowanie takiej ciągłości pracy, jednak kierownik musi postarać się zrobić wszystko, co możliwe, aby przedsiębiorstwo dalej funkcjonowało niezachwianie.
   
  Dodatkowo, jako ważne zadania kierownika warto wskazać motywowanie pracowników do działania i rzetelnej, sumiennej pracy.

  W tym celu ma możliwość skorzystania z różnego rodzaju bonusów, jak premia, nagroda rzeczowa itd. Ważne również, by kierownik zadbał o wykorzystywanie przerw w pracy w prawidłowy sposób, a także by w czasie pracy, pracownicy rzeczywiście wykonywali swoje zadania. Funkcja kierownicza nie jest wcale łatwa, a tylko osoby o odpowiednich predyspozycjach mogą sprawdzić się rzeczywiście doskonale w tej trudnej roli.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.