Jak efektywnie wykorzystać cały swój czas?

Czas leci jednakowo dla każdego, aczkolwiek często ludzie mają wrażanie, że w dużych miastach leci on jakoś szybciej a w małych miejscowościach wolniej. Jednak są to tylko takie osobiste  odczucia, które nie mają wpływu na szybkość biegu czasu. W rzeczywistości czas leci jednakowo dla każdego i obojętnie w jakim miejscu. Często ludziom brakuje czasu i jeśli byłaby taka możliwość to by trochę dobę wydłużyli aby zdążyć ze wszystkimi swoimi obowiązkami.

9 lipca 2018
zdjęcie - Jak efektywnie wykorzystać cały swój czas?
 
Czas leci jednakowo dla każdego, aczkolwiek często ludzie mają wrażanie, że w dużych miastach leci on jakoś szybciej a w małych miejscowościach wolniej. Jednak są to tylko takie osobiste  odczucia, które nie mają wpływu na szybkość biegu czasu. W rzeczywistości czas leci jednakowo dla każdego i obojętnie w jakim miejscu.

Często ludziom brakuje czasu i jeśli byłaby taka możliwość to by trochę dobę wydłużyli aby zdążyć ze wszystkimi swoimi obowiązkami.
 
Niekiedy w pracy brakuje czasu na wykonanie wszystkich swoich zadań i wówczas przydałaby się taka możliwość rozciągnięcia czasu, ale niestety takie rzeczy nie istnieją. Aczkolwiek istnieją metody na efektywne zarządzanie czasem, dzięki którym człowiek może w stu procentach wykorzystać każdą sekundę swojego czasu.

Warto poznać takie metody, ponieważ dzięki nim może okazać się, że wykonujemy cos szybciej i być może będzie nam zostawało jeszcze trochę wolnego czasu na inne zajęcia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.

Aby efektywnie wykorzystać cały swój czas na początku trzeba określić swój cel, który chcemy zrealizować. Następnie trzeba sobie zaplanować po kolei plan działania, dzięki czemu szybko będziemy przechodzili z jednego zadania do drugiego. Czasami mamy takich zadać zbyt wiele, co nie daje nam możliwości wykonania ich wszystkich w określonym czasie, dlatego kolejnym krokiem jest określenie sobie priorytetów, czyli zadań najważniejszych, które musimy wykonać w pierwszej kolejności. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie realizowania swoich jasno określonych celów w punktach.
 
No i ostatecznym krokiem będzie samokontrola, dzięki której będzie kontrolowali swoje działania i jeśli odchodzimy od planu działań to możemy szybko do niego wrócić. Dzięki takiemu jasno sprecyzowanemu   planowi działań możemy  szybciej osiągnąć swój zamierzony cel. Warto też przemyśleć kwestię co nam w ciągu dnia zabiera dużą ilość czasu i to wyeliminować, np. zbyt długie oglądanie telewizji, przeglądanie bezsensownych stron internetowych, które nic nie wnoszą do naszego życia i pochłaniają tylko czas.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.