Biuro zarządu działające zgodnie z prawem

Biuro zarządu to coś więcej niż sekretariat. O ile sekretariat zajmuje się głównie zadaniami związanymi z reprezentacją firmy na zewnątrz i organizowaniem sprawnej pracy firmy to biuro zarządu posiada wiele zadań wynikających wprost z polskiego prawa…

5 grudnia 2017
zdjęcie - Biuro zarządu działające zgodnie z prawem

Warto żeby pracownicy byli ze wszystkimi zasadami na bieżąco, tak aby mogli wywiązywać się z powierzonych zadań zgodnie z prawem, np. niedługo wejdzie nowa regulacja dotycząca dokumentów elektronicznych. Znajomość tak szczegółowych przepisów jest obowiązkiem pracowników biura zarządu.

Szkolenie dla pracowników biura zarządu jest pomocą w orientowaniu się w aktualnych zmianach i regulacjach. Organizowane są one w największych miastach w Polsce, kilka razy do roku. Szkolenia zawierają takie działy szkoleniowe jak usprawnienie codziennego funkcjonowania biura, organizacja zadań rutynowych, reagowanie na zadań nagłych i pilnych, zarządzanie czasem, radzenie sobie w stresujących sytuacjach, panowanie nad trudnymi emocjami, wykonywanie wielu zadań na raz, kwalifikowanie zadań jako pilne i mniej pilne.

Najważniejszym jednak aspektem są wspomniane zagadnienia prawne. Dobry pracownik biura zarządu musi posiadać umiejętność interpretowania przepisów prawnych, zwłaszcza takich ustaw jak Kodeks Spółek Handlowych, ustawa o KRS i rozporządzeń do danych ustaw. Musi orientować się w jakiej regulacji szukać właściwych przepisów.

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, prowadzenie prezentacji.

Wiele z czynności takich jak pełnomocnictwa i prokura w spółce, reprezentacja na zewnątrz w kwestiach prawnych, wpisy do KRS i dalsze relacje z KRS wynikające ze wpisu, terminy składania odpowiednich dokumentów do urzędów, zwołanie spotkań rad nadzorczych i członków zarządu, przedstawienie projektów uchwał, uchwalanie tych dokumentów i przekazanie do dalszych jednostek organizacyjnych, uchwalanie statutu, zmiany w nich, uchwalanie regulaminów, przechowywanie dokumentacji, archiwizacja, zachowanie tajemnicy korespondencji i tajemnicy spółki, ustawianie procedur - te wszystkie kwestie są regulowane przez przepisy zewnętrzne.

Przy licznych zmianach przepisów wiele z nich może umknąć podczas codziennej pracy, a szkolenie jest okazją do odświeżenia wiedzy i poznania nowych zasad, które należy wprowadzić do swojej codziennej pracy. Należy pamiętać, że to pracownicy biura zarządu są mózgiem w działaniu całego zarządu - panują nad sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi, tworzą całe zaplecze techniczne dla sprawnego działania firmy.

Chcąc być jak najbardziej sprawnym i efektywnym pracownikiem szkolenie wydaje się konieczną inwestycją.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.