Co daje scrum, gdy jest poprawnie stosowany?

Scrum to jedna z najnowocześniejszych metod zarządzania projektami, zwłaszcza informatycznymi. Jest to „wersja” Agile, która generalnie oznacza odpowiadanie na potrzeby biznesu w czasie rzeczywistym.

zdjęcie - (the_title())


Co daje scrum, gdy jest poprawnie stosowany?

Scrum to jedna z najnowocześniejszych metod zarządzania projektami, zwłaszcza informatycznymi. Jest to "wersja" Agile, która generalnie oznacza odpowiadanie na potrzeby biznesu w czasie rzeczywistym. Od członków zespołu Scrum wymaga się przede wszystkim szybkiej reakcji na niejednokrotnie zmieniające się wymagania i wysoce rozwinięte umiejętności rozwiązywania problemów.

Członkowie zespołu posiadają zróżnicowane role, dzięki którym jest znacznie łatwiej odnaleźć się w "projektowym bałaganie". Szkolenie product owner powinien przejść każdy, kogo zadaniem będzie przejęcie "opieki" nad końcowym produktem - realizacją, sposobami wykonania, czasie i w uzgodnionym budżecie.

Szkolenia scrum master z kolei polecane są tym członkom zespołu, którzy przede wszystkim skupią się na prawidłowym funkcjonowaniu danej metodologii zarządzania projektem w firmie, jednak nie jest to jedyne zadanie osoby na stanowisku scrum mastera.

Oczywiście, pomimo jednej osoby odpowiedzialnej za wdrażanie scruma do zespołu, każdy developer powinien zostać przeszkolony z zasad funkcjonowania takiego przyjętego systemu zarządzania. Szkolenia scrum developer okazują się skuteczne na tyle, by podnieść efektywność i wydajność całego zespołu.

Sam scrum staje się metodologią coraz częściej przyjmowaną przez nowoczesne firmy informatycznie nie tylko dlatego, że pozwala zaplanować budżet, koszty i zyski projektu w porozumieniu z klientem, ale przede wszystkim dlatego, że podnosi jakość komunikacji między poszczególnymi członkami zespołu, dzięki czemu czas jest efektywnie poświęcany przede wszystkim na rozwiązywanie tych problemów, które wymagają specjalistycznej wiedzy poszczególnych developerów, niejednokrotnie będących specjalistami w nieco innych dziedzinach informatycznych.

Oprócz tego, scrum jest stosunkowo łatwy do zaplanowania w czasie i pozwala na dostarczenie produktu w terminie uzgodnionym z klientem, który staje się terminem rzeczywistym, a nie przybliżonym. Odpowiednie szkolenia na pewno są drogą do osiągnięcia sukcesu w realizacji projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.