Co oznacza zwinne zarządzanie projektami?

Agile to interesujący sposób zarządzania projektami. Jest on zupełnie odmienny od tradycyjnej szkoły, zakładającej raportowanie i rozliczanie określonych zadań przez jedną osobę – kierownika projektu. Agile zakłada przede wszystkim interdyscyplinarność wszystkich członków zespołu.

zdjęcie - (the_title())


Co oznacza zwinne zarządzanie projektami?

Agile to interesujący sposób zarządzania projektami. Jest on zupełnie odmienny od tradycyjnej szkoły, zakładającej raportowanie i rozliczanie określonych zadań przez jedną osobę - kierownika projektu.

Agile zakłada przede wszystkim interdyscyplinarność wszystkich członków zespołu, plus, nie ma tutaj jednej osoby, która kogokolwiek rozlicza z zadań i ich realizacji - to członkowie zespołu dzielą się zadaniami, które zostały przydzielone całemu zespołowi do wykonania, a sukces nigdy nie jest indywidualny, lecz całościowy.

Szkolenia scrum developer, jeśli pomocniczo do Agile przyjęta została metoda Scrum, pomagają wszystkim członkom zespołu zapoznać się nie tylko z celami zwinnego zarządzania, ale także zakresem wymaganych od nich kwalifikacji technicznych i umiejętności miękkich.

Zwinne zarządzanie projektami polega na szybkim rozwiązywaniu problemów bez potrzeby aprobaty osób niepowiązanych z projektem. Doskonale pokazuje to szkolenie Agile - warto, aby przed przystąpieniem do realizacji projektu z udziałem tego systemu zarządzania, nasi pracownicy przeszli przez takie szkolenie, aby upewnić się, że dobrze rozumieją wymagania i zapotrzebowania projektowe.

Szkolenie Agile Foundation Warszawa dodatkowo pokazuje nie tylko założenia zwinnego zarządzania, ale także różne warianty, które mogą zostać zastosowane w zależności od zapotrzebowania projektowego.

Warto eksperymentować lub zatrudnić osobę, która będzie w stanie dokładnie wskazać, który wariant Agile będzie najkorzystniejszy dla pomyślnej realizacji projektu. Project Management szkolenia także zwracają uwagę na to, że nie do każdego typu projektu Agile może zostać z powodzeniem wykorzystane - natomiast zawsze warto zastanowić się nad wprowadzeniem tylko tych elementów, które będą sprzyjać pomyślnej realizacji.

Zwinne zarządzanie opiera się na prostych, "życiowych" umiejętnościach niejako wprowadzonych do życia projektu. Członkowie zespołu doskonale zdający sobie sprawę z tego, jak Agile powinno się sprawdzać, osiągają szybciej wyznaczone cele.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.