Czy każdy handlowiec musi dzwonić do klientów?

Sprzedaż telefoniczna to rodzaj handlu, którego obawia się wielu sprzedawców. Nic dziwnego – w końcu jest ona znacznie trudniejsza niż sprzedaż bezpośrednia.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy handlowiec musi dzwonić do klientów?

Sprzedaż telefoniczna to rodzaj handlu, którego obawia się wielu sprzedawców. Nic dziwnego - w końcu jest ona znacznie trudniejsza niż sprzedaż bezpośrednia. Rozmawiając z klientem musimy zważać na każde słowo oraz starać się aktywnie pozyskać jego zaufanie - klient nas nie widzi, przez co zadanie to jest bardzo utrudnione.

Czy każdy handlowiec musi dzwonić do klientów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z pewnością nie każdy handlowiec musi sprzedawać produkty przez telefon - w końcu większość małych i średnich przedsiębiorstw bazuje na sprzedaży bezpośredniej. Jednak zdecydowanie każdy handlowiec powinien być w stanie przeprowadzić rozmowę telefoniczną z klientem z dbałością o kulturę osobistą, sposób wysławiania się i wykorzystanie technik negocjacyjnych.

Do obowiązków sprzedawców może być m. in. pozostawienie swojej wizytówki u klienta niezdecydowanego czy przyjmowanie dodatkowych zamówień przez telefon. Sprzedawca nie może więc bać się rozmów telefonicznych nawet wtedy, gdy nie zajmuje się telemarketingiem.

Jak nauczyć się rozmawiać z klientem przez telefon?

Sprzedawcom z pomocą przychodzą różne szkolenia z zakresu telefonicznej obsługi klienta. Warto postawić na dobrej jakości, praktyczne szkolenie telemarketing wykorzystuje konkretne techniki sprzedaży, przez co powinniśmy uczyć się ich od najlepszych praktyków.

Dodatkowo możemy skorzystać z kursów i szkoleń z pokrewnych obszarów. Warto wziąć udział w zajęciach ze zbijania obiekcji, sztuki wypowiedzi, komunikacji czy prezentacji produktu. Dobrym pomysłem będą także szkolenia negocjacje, które pomogą poznać techniki rozmów z klientem.

Z pewnością nie każdy handlowiec musi pozyskiwać klientów lub sprzedawać produktów przy pomocy telefonu. Jednak każdy sprzedawca powinien być gotowy odbierać połączenia przychodzące i nie wahać się zadzwonić do klienta w celu dogrania szczegółów zamówienia. Brak obaw przed wykonaniem telefonu do klienta jest jedną z cech, które powinien mieć każdy handlowiec.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.