Czy w każdej firmie można wdrożyć agile?

Czy w każdej firmie można wdrożyć zwinny typ zarządzania? Niekoniecznie może okazać się to dobrym pomysłem. Zwinne zarządzanie jest przeznaczone do pewnego specyficznego typu projektów.

zdjęcie - (the_title())


Czy w każdej firmie można wdrożyć agile?

Czy w każdej firmie można wdrożyć zwinny typ zarządzania? Niekoniecznie może okazać się to dobrym pomysłem. Zwinne zarządzanie jest przeznaczone do pewnego specyficznego typu projektów.

Muszą one charakteryzować się złożonym stopniem trudności, składać z większych celi, które można podzielić na pomniejsze zadania, ich stopień skomplikowania musi być zaawansowany, a elastyczność i wymaganie rozwiniętych umiejętności rozwiązywania problemów musi mieć znaczenie.

Szkolenia agile instruują, że ważny jest również termin zakończenia projektu - agile może nie przyjąć się w projektach o terminie kilku miesięcy - ponieważ zwykle są to projekty zbyt łatwe, gdzie wymagania klientów raczej nie ulegną zmianie od początku do końca projektu i gdzie łatwiej jest określić zarówno budżet, jak i ramy czasowe trwania projektu.

W zwinnym zarządzaniu nierzadko wykorzystuje się zespoły typu scrum, gdzie dochodzi do podziału ról na product owner, scrum master i scrum developerów. Każda z tych ról jest tak samo odpowiedzialna, a każdy pracownik ma taki sam nakaz wywiązywania się sumiennie z przypisanych do swoich kompetencji zadań.

Ze szkolenia scrum master dowiemy się, jakie obowiązki należą do kompetencji osoby na tym stanowisku, a z kolei szkolenie product owner pozwala poznać techniki właściwej komunikacji nie tylko z klientem, ale też z pozostałymi członkami zespołu.

Jest to ważne chociażby dlatego, że bez komunikacji obie strony będą widziały realizację celów i efekt końcowy w zupełnie inny sposób. Często członkowie zespołu będą myśleli w specyficzny, techniczny sposób i niejednokrotnie mogą mieć lepszą wizję i wyobrażenia, niż oczekiwania klienta.

Niestety, w Agile ważnym jest by dostarczać nie mniej, nie więcej ale zgodnie z oczekiwaniami klienta, stąd ważnym jest jak najlepsza komunikacja. Product owner staje się mostem porozumienia między tymi stronami. Agile szkolenia prezentują dodatkowe narzędzia i instrumenty, łatwe do wykorzystania w projekcie w celu rejestrowania postępów i przebiegu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.