Czym charakteryzuje się zwinny zespół?

Dawno już minęły czasy, gdy podczas wykonywania wszelkich prac związanych z realizacją zleconego stosownemu zespołowi projektu kierowano sie tradycyjną metodyką, opartą na ustalonym z góry planu.

2 kwietnia 2020
zdjęcie - Czym charakteryzuje się zwinny zespół?

Czym charakteryzuje się zwinny zespół?

Agile project management szkolenie

Dawno już minęły czasy, gdy podczas wykonywania wszelkich prac związanych z realizacją zleconego stosownemu zespołowi projektu kierowano sie tradycyjną metodyką, opartą na ustalonym z góry planu.

Obecnie o wiele skuteczniejsze, zwłaszcza w przypadku tych bardziej skomplikowanych projektów są tak zwane metodyki zwinne, które miały swój początek wraz z wygłoszeniem manifestu agile. Podejście agile zakłada, że projekt nie jest jedną, nierozerwalną całością, więc prace nad nim wykonywać można w etapach.

Na każdym z tych etapów wprowadzać można różnego rodzaju modyfikacje, które wpływają na ostateczny kształt gotowego produktu. Szkolenie scrum master, szkolenia scrum developer, szkolenie product owner. Zwinne metodyki, przede wszystkim SCRUM, wymagają oczywiście odpowiednich osób wchodzących w skład zespołu projektowego.

Dlatego też tak ważne są biznesowe szkolenia z zakresu project managementu, zwinnych metodyk, agile pm foundation czy scrum. Jeśli posiadasz już ogólną wiedzę z tego zakresu być może czas na wybranie tego, w którym kierunku chciałbyś pokierować swoją zawodową karierą. W skład  zespołu scrumowego wchodzą: scrum master, product owner oraz scrum developerzy. Każde z tych stanowisk ma oczywiście dedykowane sobie szkolenia.

Scrum master jest pozycją, którą wzbudza najwięcej wątpliwości oraz kontrowersji. Kim jest ta osoba? Czy jej praca jest naprawdę potrzebna? A może tylko przeszkadza osobom zajmującym się realizacją projektu? Nic bardziej mylnego. Scrum master dba o to, aby w codziennej pracy wykorzystywane były narzędzia scrumowe a sens tych działań był dla wszystkich jasny.

Dba też o komunikację wewnątrz zespołu developerów, na lini developerzy - product owner itd. Product owner reprezentuje zleceniodawcę projektu oraz jego interesy. To on jest pośrednikiem pomiędzy klientem a wykonawcami projektu, do niego należy zatwierdzanie bądź odrzucenie modyfikacji itd. Developerzy to zaś osoby, które zajmują się wykonywaniem zadań mających na celu sfinalizowania prac.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.