Czym jest zwinne zarządzanie i jak je wprowadzić?

XXI wiek to czas, w którym dominują wokół nas naprawdę bardzo zmienne czynniki. Co ważniejsze determinują one konieczność zmiany praktycznie całej struktury i rodzaju pracy. O co tutaj dokładniej chodzi?

zdjęcie - (the_title())


Czym jest zwinne zarządzanie i jak je wprowadzić?

XXI wiek to czas, w którym dominują wokół nas naprawdę bardzo zmienne czynniki. Co ważniejsze determinują one konieczność zmiany praktycznie całej struktury i rodzaju pracy. O co tutaj dokładniej chodzi?

Zarządzanie projektami dawniej i dziś

Otóż zasadniczo dawniej etapy tworzenia projektu były naprawdę bardzo jasne i konkretne. Cele wyznaczało się od razu, każdy etap realizacji był bardzo dokładnie rozpisany itp. Dzisiaj jednak zasadniczo nie jest to już możliwe przede wszystkim właśnie z powodu obecności tak wielu czynników zmiennych. Obecnie stwierdzono, że znacznie bardziej efektywnie przebiega praca, jeśli zmieni się typ zarządzania na zwinny.

Zwinne zarządzanie, czyli agile

O co chodzi w tym zwinnym zarządzaniu? Otóż mówiąc w pewnym mocnym dość skrócie generalnie zasady agile sprowadzają się do znacznego ograniczenia biurokracji oraz do ciągłego kontaktu z klientem na każdym etapie tworzenia projektu.

Ma to na celu przede wszystkim uniknięcie sytuacji, w której wykonanie projektu zajmie dużo czasu i na dodatek efekt wcale nie będzie się klientowi podobał. Wyobraźmy sobie taką sytuację - naszym projektem jest wykonanie modnej sukni balowej.

Najlepsze będzie tu właśnie zarządzanie zwinne, czyli tak zaplanowana praca poszczególnych zespołów i współpraca z klientem, aby na każdym etapie móc wprowadzić poprawki, dzięki którym dana suknia w sezonie, w którym zostanie ukończona naprawdę będzie modna.

Szkolenia biznesowe - najlepsze źródło informacji

Jak jednak wprowadzić takie zwinne zarządzanie do firmy? Otóż nie jest to wcale takie łatwe. Na początek należy zainwestować w agile project management szkolenie, na którym dowiemy się dokładniej, na czym w zasadzie agile polega.

Kolejnym krokiem będą tutaj inne project management szkolenia, które przekażą nam jeszcze wiedzę odnośnie innych metod kierowania projektami, ich zalet i wad. Co więcej chcąc wprowadzić agile do firmy, warto zatrudnić na początek specjalistów, którzy od wielu lat się tym zajmują i będą umieli nam pomóc na początku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.