Czym zajmuje się project menager?

Coraz częściej możemy słyszeć o menedżerze projektu – szczególnie w dużych firmach oraz międzynarodowych korporacjach, to stanowisko jest niezwykle cenione i potrzebne. Jednak wielu z nas nie wie czym zajmuje się „project meneger” oraz jak można dojść do tego stanowiska.

zdjęcie - (the_title())

 

Coraz częściej możemy słyszeć o menedżerze projektu - szczególnie w dużych firmach oraz międzynarodowych korporacjach, to stanowisko jest niezwykle cenione i potrzebne. Jednak wielu z nas nie wie czym zajmuje się "project menager" oraz jak można dojść do tego stanowiska.

Menedżer projektu to osoba, która odpowiedzialna jest za kompleksową obsługę projektu. Osoba ta ma więc wiele zadań, począwszy od budowy zespołu, który będzie zajmować się konkretnym projektem, poprzez koordynację procesu jego wdrażania aż po sprawdzanie i analizę wyników, jakie niosą za sobą wprowadzane rozwiązania. Project menager więc rozpoczyna swoją działalność od zbudowania konkretnego zespołu złożonego z najlepszych specjalistów, którzy mają odpowiednie kompetencje by zająć się daną sprawą. Następnie wyjaśnia wszelkie problemy dotyczące zagadnienia, stara się ustalić skutki projektu, koordynuje pracę zespołu oraz analizuje postępy we wdrażaniu projektu.

Osoba, która chciałaby w przyszłości zajmować stanowisko menedżera projektu musi mieć szereg cech oraz wystarczającą wiedzę, która pozwoli na skuteczne działania w obrębie całego przedsięwzięcia. Musi posiadać więc cechy przywódcze oraz wiedzę merytoryczną z zakresu rekrutacji i motywacji pracowników, środowiska branżowego, charakterystyki technicznej projektu oraz szeroką wiedzę z wielu zagadnień z obrębu zarządzania.

Jeśli chodzi o project management szkolenia możemy wybrać jeden z typów szkoleń, jednak najbardziej wartościowe są te, które przygotowywane są w oparciu o PMI - Project Management Institute bądź agile pm foundation. Warto także przyjrzeć się innym szkoleniom z zarządzania (np. scrum szkolenie) oraz takim, które mogą być pomocne szczególnie w obszarze zarządzania pracą zespołową, rozwojem kompetencji przywódczych czy szeroko rozumianych kursów branżowych, które doskonale przygotują przyszłego menedżera do wdrażania, a nawet wymyślania lub rozwijania nowych projektów. Taka osoba powinna także rozwijać swoje kompetencje miękkie by dla całego zespołu stanowić lidera i przywódcę, który rozwiąże każdy problem i wskaże odpowiednią drogę, jaką mają iść podwładni.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.