Dobry brygadzista – czym się powinien cechować?

Każdy, kto nieustannie zdobywa i aktualizuje swoją wiedzę w danej tematyce, ma szansę na pozostanie naprawdę dobrym w tym, co robi. Tak również jest w przypadku brygadzistów, którzy zajmują kluczowe pozycje w zakładach produkcyjnych i od których zależy naprawdę wiele.

zdjęcie - (the_title())


Dobry brygadzista - czym się powinien cechować?

Każdy, kto nieustannie zdobywa i aktualizuje swoją wiedzę w danej tematyce, ma szansę na pozostanie naprawdę dobrym w tym, co robi. Tak również jest w przypadku brygadzistów, którzy zajmują kluczowe pozycje w zakładach produkcyjnych i od których zależy naprawdę wiele. Brygadzista jest osobą, która jest niejako mostem pomiędzy grupą przydzielonych mu do pracy pracowników, a kierownikami wyższego szczebla – mistrza produkcji, kierownika zmiany i innych.

Niezależnie, czy brygadzista dopiero zaczyna swoją karierę na kierowniczym stanowisku, czy też posiada już stosowne doświadczenie – nieustanne rozwijanie i aktualizowanie swojej wiedzy jest pierwszym krokiem do osiągnięcia odpowiedniego poziomu we własnym rozwoju w firmie.

W przypadku osób, które dopiero objęły funkcję brygadzisty po raz pierwszy w swoim życiu, trudności może przysparzać nadmiar nowych obowiązków, nie mówiąc o tym, że osoby takie praktycznie od zera muszą wypracować sobie szacunek i metody pracy z podległymi pracownikami. Na szczęście, pakiety dostępnych szkoleń pozwalają wdrożyć się do zawodu praktycznie każdemu, kto rozpoczyna swoją karierę.

Szkolenia dla brygadzistów podają szereg użytecznych informacji – nie tylko dotyczących umiejętności miękkich, w postaci technik wywierania wpływu na swoich podległych pracownikach czy weryfikacji i walidacji problemów wynikłych podczas produkcji, ale także dotyczących przepisów prawnych, mogą odnosić się także do programów i aplikacji pozwalających na uporządkowanie pracy brygadzisty.

Szkolenie dla mistrzów to wręcz kolejny krok wtajemniczenia w zarządzaniu produkcją – pozyskanie takich informacji otwiera drogę do awansu i umożliwia otrzymanie wyższej posady mistrza produkcji. Nieustanne zdobywanie wiedzy pozwala na zwiększenie swoich zarobków w miarę upływu czasu.

Warto mieć świadomość, że niejeden zakład produkcyjny wciela w swoje projekty założenia zwinnego zarządzania, a często metodą wspierającą osiąganie celi jest scrum, tak więc agile szkolenia czy scrum szkolenia pozwalają uzupełnić wiedzę o niezbędne informacje dotyczące zwinnego zarządzania w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.