Istota negocjacji biznesowych

Ile technik negocjacyjnych istnieje? Tego chyba nikt nie wie – setki poradników określają różne schematy zachowań, tysiące praktyków uczą jak szybko i skutecznie negocjować. Rzeczywistość nie jest jednak taka prosta: każda sytuacja, każdy klient wymaga innych zachowań i wykorzystania odmiennych technik negocjacyjnych. W końcu w pracy spotykamy się z różnymi ludźmi, różnymi osobowościami i znacząco odmiennymi sytuacjami. 

   
  Ile technik negocjacyjnych istnieje?

  Tego chyba nikt nie wie - setki poradników określają różne schematy zachowań, tysiące praktyków uczą jak szybko i skutecznie negocjować. Rzeczywistość nie jest jednak taka prosta: każda sytuacja, każdy klient wymaga innych zachowań i wykorzystania odmiennych technik negocjacyjnych. W końcu w pracy spotykamy się z różnymi ludźmi, różnymi osobowościami i znacząco odmiennymi sytuacjami.

  Nie tylko to warunkuje wybór odpowiedniej techniki negocjacyjnej - w końcu również my, sprzedawcy i partnerzy biznesowi musimy czuć się pewnie i nie korzystać jedynie z określonych schematów ale dostosowywać je do własnych potrzeb i możliwości.

  To dlatego tak ważne jest ciągłe szkolenie się z zakresu negocjacji handlowych - dzięki stałym ćwiczeniom i poznawaniu różnych metod, które mogą sprawdzać się w odmiennych sytuacjach, możemy wyrobić sobie pewne nawyki oraz zyskać wiedzę, która znacząco ułatwi nam wszystkie rozmowy biznesowe.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Dlaczego to tak istotne? Techniki negocjacyjne, które są dostosowane do danej sytuacji i umiejętnie wykorzystywane, znacząco wzmacniają nasze szanse na odniesienie sukcesu.

  Bez względu na to, czy negocjujemy zawarcie niewielkiej umowy konsumenckiej z klientem detalicznym, czy pragniemy podpisać ogromny kontrakt z dostawcą, to w jaki sposób się zachowujemy i rozmawiamy z naszym partnerem oddziałuje na końcowy efekt.

  Jak więc szkolić się z zakresu negocjacji biznesowych? Sposobów jest bardzo wiele. Podstawowe techniki negocjacyjne, które warto wdrażać w życie i samodzielnie ćwiczyć każdego dnia, znajdziemy w wielu opracowaniach, artykułach i podręcznikach dla początkujących i zaawansowanych negocjatorów.

  Bardziej praktyczną naukę gwarantuje nam kurs lub szkolenie, które przeprowadzane jest pod okiem doświadczonego praktyka - często umożliwia to prowadzenie symulacji rozmów oraz przećwiczenie konkretnych technik, dzięki czemu nie tylko utrwalamy wiedzę, ale przede wszystkim uczymy się szybszego dostosowywania schematów dialogów negocjacyjnych do konkretnej sytuacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.