Jak być dobrym sprzedawcą ?

Skuteczna sprzedaż jest odwiecznym problemem wielu osób które obracają się w tej branży. Kluczem do sukcesu jest nauka i szkolenia. Poznajemy na nich kluczowe techniki jakie wykorzystuję się podczas sprzedaży oraz jak zachęcić klientów do zakupu.

Gamma - Jak być dobrym sprzedawcą ?


Jak być dobrym sprzedawcą ?

Skuteczna sprzedaż jest odwiecznym problemem wielu osób które obracają się w tej branży. Kluczem do sukcesu jest nauka i szkolenia. Poznajemy na nich kluczowe techniki jakie wykorzystuję się podczas sprzedaży oraz jak zachęcić klientów do zakupu.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobieranie techniki sprzedażowej do konkretnej sytuacji. Zacznijmy od komunikacji werbalnej. Jeśli chcemy sprzedać dany produkt, musimy wzbudzać zaufanie względem nas. Między nami a sprzedawcą musi powstać pewien rodzaj znajomości.

Przede wszystkim musimy sprawiać wrażenie osoby kompetentnej z dużą wiedzą na temat naszego produktu. Sprzedawca który jest miły i lubiany zachęca klientów do ponownych zakupów a ponadto przyciąga nowych do siebie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online: Zobacz również nasze szkolenia po angielsku

W dobie XXI wieku i ciągłej konkurencji tak ważne jest aby mieć stałych klientów, którzy są zadowoleni z naszych produktów. Warto również poprosić ich o polecenie, czy rekomendacje wśród innych.

Jeśli posiadamy stronę internetową warto aby dodawali również oni opinie o produktach co dodatkowo wpłynie na naszą renomę. Podstawą handlu jest również możliwość kontaktu ze sprzedawcą. Warto założyć swoją stronę internetową, podać tam opis firmy i dane kontaktowe w postaci maila czy telefonu.

Kolejną sprawą jest aby nigdy nie ignorować opinii klientów zarówno tych stałych jak i jednorazowych. To one mówią o jakości naszych produktów i choć są tak ważne to często sprzedawcy nie zwracają na nie szczególnej uwagi co jest ogromnym błędem.

Sprzedając pamiętajmy, że musimy być mili dla klientów, zachować spokój, mówić wyraźnie i wypowiadać się zgodnie z zasadami kultury.

Warto także mieć indywidualne podejście do klienta i nie odklepywać wyuczonej regułki. Jeśli klient nas polubi, jest szansa, że będzie chciał często coś od nas kupować. Ponadto liczmy się ze zdaniem klienta, słuchajmy jego opinii i odpowiadajmy na jego pytania.

Tego wszystkiego nauczysz się na naszych kursach a zdobytą wiedzę przetestujesz na zajęciach praktycznych.

Kursy odbywają się na terenie Poznania, a co do ich terminów to zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.