Jak dbać o poziom satysfakcji i efektywność pracowników?

Odpowiednia postawa pracowników wobec wykonywanej pracy oraz pozytywne emocje doświadczane w pracy wiążą się z mniejszą liczbą absencji i spóźnień, niższą rotacją personelu oraz znacznie wyższą efektywnością pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o poziom satysfakcji i efektywność pracowników?

Odpowiednia postawa pracowników wobec wykonywanej pracy oraz pozytywne emocje doświadczane w pracy wiążą się z mniejszą liczbą absencji i spóźnień, niższą rotacją personelu oraz znacznie wyższą efektywnością pracy.

Czynniki te wpływają bardzo pozytywnie na rozwój firmy, która to dzięki zaangażowaniu pracowników może realizować wyznaczone cele. Jak zatem szef powinien dbać o poziom satysfakcji i efektywność swych pracowników?

Satysfakcja i efektywność pracowników, a zarządzanie emocjami szkolenie

Wciąż rozwijająca się na rynku konkurencja, walka o klienta oraz dynamicznie rozwijający się rynek wymagają od firm systematycznych transformacji. W dzisiejszych czasach o tym czy dane przedsiębiorstwo przetrwa w dużej mierze decyduje kadra pracownicza. Dlatego też niezwykle ważne jest pozyskanie wykwalifikowanych specjalistów, którzy to na dłużej zatrzymają się w danej firmie.

Obecnie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że tylko tworząc dla pracownika satysfakcjonujące i bezstresowe miejsce pracy może go na dłużej zatrzymać w firmie.
Osoby, które to wykonują swoje codzienne obowiązki bez zbędnych emocji i stresu są o wiele bardziej wydajne oraz zaangażowane w pracę. W związku z tym niezwykle ważne jest szkolenie zarządzanie stresem.

Profesjonalne szkolenie jak radzić sobie ze stresem

Każde zarządzanie emocjami szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych oraz wyspecjalizowanych trenerów. Szkolenie to jest przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się czym jest stres, jakie są jego przyczyny, skutki oraz objawy.

Ponadto powinny wziąć w nim udział osoby, które pragną nauczyć się panować nad sobą w obliczach sytuacji stresujących.
Szkolenie jak radzić sobie ze stresem skierowane dla osób piastujących ważne stanowiska w firmie, a więc dla dyrektorów, kierowników, liderów grup oraz managerów.

Szkolenie zarządzanie stresem – najważniejsze cele

Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia posiada znacznie większą świadomość roli emocji w życiu zawodowym oraz osobistym. Szkolenia te pozwalają na poznanie nowoczesnych metod i technik radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi oraz innych ludzi.

Podczas szkolenia kursanci uświadamiają sobie jaka jest rola umiejętności społecznych w odnoszeniu sukcesów w pracy zawodowej. Podczas kursów często przeprowadzana jest autodiagnoza mocnych i słabych stron uczestników. Zaznajomienie się z niezbędną wiedzą w tym zakresie wpływa w znaczny sposób na wzrost motywacji pracowników oraz kontynuowanie rozwoju osobistego oraz zawodowego.

Ponadto każde szkolenie jak radzić sobie ze stresem skutecznie zapobiega wypaleniu zawodowemu oraz wpływa pozytywnie na wzrost zaangażowania i motywacji do budowania poprawnych relacji interpersonalnych w miejscu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.