Jak działa agile w firmie?

Project management, czyli nic innego jak zarządzanie projektami to szereg działań o kluczowym znaczeniu dla powodzenia oraz finansowych osiągów danej firmy. Nic więc dziwnego, że większość pracodawców stara się stale doszkalać swoich managerów, liderów grup projektowych oraz wszystkich osób wchodzących w ich skład.

zdjęcie - (the_title())


Jak działa agile w firmie?

Project management, czyli nic innego jak zarządzanie projektami to szereg działań o kluczowym znaczeniu dla powodzenia oraz finansowych osiągów danej firmy. Nic więc dziwnego, że większość pracodawców stara się stale doszkalać swoich managerów, liderów grup projektowych oraz wszystkich osób wchodzących w ich skład.

Dawniej każdy z projektów traktowany był w ten sam sposób, według tak zwanej tradycyjnej metody kaskadowej. Zgodnie z jej głównymi założeniami każdy projekt traktowany być powinien całościowo, to znaczy od początku do końca podlegać pod ustalony odgórnie plan.

O ile jednak takie podejście sprawdzało się w przypadku mało skomplikowanych projektów, te bardziej złożone wymagać zaczęły znalezienia alternatywnych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie agile, a agile szkolenia cieszą się niesłabnącą popularnością.

Agile project management szkolenie, Scrum szkolenia

Zastanawiasz się, na czym polega agile, tak popularne w dzisiejszych czasach pojęcie? Czym są powiązane z nim zagadnienia takie jak scrum? Jest to bardzo skuteczna metoda zarządzania skomplikowanymi, złożonymi i wielowymiarowymi projektami.

Jej główne założenia wynikają z tak zwanego Manifestu Agile i zgodnie z nimi o wiele większe znaczenie od ustalonego względem projektu planu ma aktywne reagowanie na aktualną sytuacje. Oznacza to, że projekt nie jest postrzegany jako nierozerwalna i zintegrowana całość, pracuje się zaś na poszczególnych jego etapach i zgodnie z postępem i rozwojem prac ustala dalsze działanie.

Dzięki temu o wiele niższe jest ryzyko związane z niepowodzeniem danego przedsięwzięcia, jego niekompletnym ukończeniem bądź niedotrzymaniem założonego terminu. Podejście agile daje też możliwość wprowadzania zmian na każdym etapie prac nad projektem, przez co możliwa jest aktywna współpraca ze zleceniodawcą, który ma realny wpływ na końcowy efekt.

Otwiera to szereg ciekawych możliwości i jest opłacalne dla obu stron. Szkolenie z zakresu agile polecane jest każdej osobie odpowiedzialnej za koordynację pracy grup projektowych oraz wszystkich osób, które w skład takich grup wchodzą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.