Jak działa agile w przedsiębiorstwie?

Programowanie zwinne, zwane inaczej agile jest grupą metod bardzo często wykorzystywaną w wielu nowoczesnych firmach. Do najważniejszych założeń agile należy między innymi to, że oczekiwania klienta mogą ewoluować.

zdjęcie - (the_title())

Jak działa agile w firmie?

Programowanie zwinne, zwane inaczej agile jest grupą metod bardzo często wykorzystywaną w wielu nowoczesnych firmach. Do najważniejszych założeń agile należy między innymi to, że oczekiwania klienta mogą ewoluować.

Jeżeli nie będziemy się z tym liczyć, możemy odnieść porażkę. Im większe zainteresowanie oczekiwaniami klienta, tym większa szansa na powodzenie. Metody agile bardzo często są wykorzystywane obok scrum. Z tego też względu dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami zarówno z agile jak i ze scrum.

Szkolenie scrum developer oraz szkolenia scrum master są idealną propozycją dla wszystkich, którym zależy na poznaniu metod agile i scrum od podstaw. Scrum szkolenia powinny być jednak poprowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców. W przeciwnym razie o efektach mowy być niestety nie może.

Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Należy tu wspomnieć przede wszystkim o Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Warto zapoznać się z internetową bazą szkoleń otwartych po to, aby dowiedzieć się gdzie i czy organizowane są szkolenia otwarte.

Należy pamiętać o tym, że szkolenia otwarte dają nam okazję poznania interesujących osób z branży. Możliwe, że uda nam się nawet nawiązać interesującą współpracę zawodową. Pamiętajmy o tym, aby korzystać z informacji zawartych na stronach poszczególnych firm szkoleniowych. Znajdziemy tam informacje dotyczące między innymi metod szkoleniowych stosowanych przez firmy.

Należy pamiętać o tym, że wielu osobom zależy na uzyskaniu certyfikatu. Jeśli chcemy ten certyfikat uzyskać, koniecznie musimy zdać egzamin. Aby zaś zdać egzamin obowiązkowo musimy przejść szkolenie agile foundation.

Na szkoleniach oraz kursach dobrze byłoby robić notatki. Będą nam one przydatne w procesie edukacyjnym. Dlatego też powinniśmy brać aktywny udział w szkoleniu. Jeśli czujemy taką potrzebę, zadawajmy pytania szkoleniowcom, którzy są odpowiedzialni za profesjonalny przebieg szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.