Jak można wykorzystać agile w biznesie?

Coraz więcej firm zastanawia się nad zastosowaniem nowych sposobów zarządzania projektami. Wiele projektów wymaga większej elastyczności i szybkiej reakcji na zmieniające się oczekiwania ze strony klientów.

17 lutego 2020
zdjęcie - Jak można wykorzystać agile w biznesie?

Jak można wykorzystać agile w biznesie?

Coraz więcej firm zastanawia się nad zastosowaniem nowych sposobów zarządzania projektami. Wiele projektów wymaga większej elastyczności i szybkiej reakcji na zmieniające się oczekiwania ze strony klientów, a w dzisiejszym czasie umiejętność szybkiej adaptacji do oczekiwań konsumentów jest jednym z czynników decydujących o "być lub nie być" niezwyciężonym wśród konkurentów na rynku usług lub produktów.

Jednym z ciekawych i nowoczesnych systemów zarządzania jest agile - zwane także zarządzaniem zwinnym i doskonale odpowiadającym potrzebom pewnych projektów. Agile zakłada, że projekty powinny być wykonane w możliwie najprostszy sposób.

Szkolenia agile instruują, jak wdrożyć nowe zasady do zespołów i jak nowe zasady pomagają w osiąganiu celi projektowych. Zwinne zarządzanie jest sposobem, który umożliwia pracownikom większą samodzielność w swojej pracy, ale też wymaga od każdego członka zespołu między innymi zdolności do samodzielnego rozwiązywania problemów.

Doskonale idzie w parze z metodą zwaną scrum. Scrum jest często stosowany w celu rozgraniczenia ról zespołowych w taki sposób, by identyfikowane przeszkody stojące na drodze do realizacji projektu mogły być szybko usuwane a produkt lub usługa dostarczona na czas klientowi. Osoba, która przejmuje na siebie obowiązki poprawnego wdrażania agile oraz scruma, nazywana jest scrum masterem.

Szkolenia scrum master ponadto wykorzystują techniki i sposoby na szybsze radzenie sobie z problemami i przeszkodami pojawiającymi się podczas realizacji projektu. Dobrze jest, gdy chociaż jedna osoba z zespołu przeszła szkolenie agile foundation - ten warsztat pozwala zapoznać się nie tylko z ogólnymi zasadami i założeniami zwinnego zarządzania, ale także pokazuje, jak można je łączyć z innymi modelami zarządzania projektami.

Szkolenia menedżerskie Wrocław oprócz przekazywania takiej wiedzy są świetną okazją do wymiany doświadczenia i zadawania pytań, na które uczestnicy otrzymują odpowiedzi, które następnie mogą z powodzeniem wykorzystać podczas realizacji projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.