Jak nauczyć się zasad telemarketingu na szkoleniach?

Telemarketing w ostatnich latach zyskał na popularności. Coraz częściej firmy wybierają ten właśnie sposób na zdobycie nowych klientów czy sprzedaż swoich produktów.

zdjęcie - (the_title())


Jak nauczyć się zasad telemarketingu na szkoleniach?

Telemarketing w ostatnich latach zyskał na popularności. Coraz częściej firmy wybierają ten właśnie sposób na zdobycie nowych klientów czy sprzedaż swoich produktów.

Jednakże aby dawał on oczekiwane rezultaty, firmy powinny trzymać się pewnych zasad. Mowa tutaj przede wszystkim o sposobie rozmowy czy też kwestiach prawnych, związanych z pozyskiwaniem klientów w ten sposób.

Od pewnego czasu telemarketerzy muszą także zwracać uwagę na znowelizowane przepisy mówiące o ochronie danych osobowych.

Telemarketerzy muszą znać metody, które stosuje się przy negocjacjach. Dzięki temu są w stanie bez problemu zainteresować osobę po drugiej strony słuchawki rozmową i w efekcie tym, co mają do zaoferowania.

Jednakże ze względu na brak kontaktu osobistego, wiele metod jest nieco zmienionych, aby dopasować je do wymogów tej dziedziny. Tak więc dobry telemarketer musi być przygotowany do rozmowy i jak najszybciej odpowiadać na zadawane pytanie.

Ponadto nie powinien się zniechęcać, nawet jeżeli klient kolejny raz odmawia rozmowy. Istotny może być także moment, w którym telefon zostanie wykonany a raczej pora dnia czy też dzień tygodnia. Tego wszystkiego jednak bez problemu można się nauczyć, korzystając między innymi w odpowiednio dobranych szkoleń.

Szkolenie telemarketing pozwala na szybkie poznanie metod stosowanych w tej branży jak również przyswojenie wielu przydatnych widomości. Obecnie niemal każde szkolenie dla handlowców, którzy w głównej mierze zajmują się telemarketingiem obejmuje także wiadomości z dziedziny ochrony danych osobowych i odpowiedniego ich stosowania.

To sprawia, że są oni w stanie znacznie lepiej pozyskiwać klientów, i przekłada się to bezpośrednio na wyniki finansowe całej firmy. Dlatego też każdym rokiem coraz więcej firm inwestuje w odpowiednio prowadzone szkolenia dla handlowców.

Dają one możliwość nie tylko rozwoju osobistego uczestniczących w kursach osób, ale również całej firmy. Ponadto takie indywidualnie organizowane szkolenia umożliwiają bezproblemowe dostosowanie ich zarówno do czasu pracy handlowców, jak też do miejsca prowadzeni, którym zazwyczaj jest wtedy siedziba firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.