Jak negocjować przez telefon?

Dynamiczny rozwój gospodarki wpływa także na sposoby kontaktowania się pomiędzy firmami czy z klientami. Od wielu lat rosnące zainteresowanie budzi telemarketing, czyli pozyskiwanie nowych klientów za pomocą odpowiednio prowadzonych rozmów telefonicznych.

zdjęcie - (the_title())


Jak negocjować przez telefon?

Dynamiczny rozwój gospodarki wpływa także na sposoby kontaktowania się pomiędzy firmami czy z klientami. Od wielu lat rosnące zainteresowanie budzi telemarketing, czyli pozyskiwanie nowych klientów za pomocą odpowiednio prowadzonych rozmów telefonicznych jak również wysyłania wiadomości mailowych. Jednakże aby w ten sposób można było pozyskać nowych klientów, należy odpowiednio prowadzić rozmowę.

Najbardziej istotnym czynnikiem jest przede wszystkim to, aby już na początku rozmowy zainteresować potencjalnego klienta do dalszej konwersacji. Specjaliści wskazują, iż jest to ponad połowa sukcesu, czyli pozyskanie nowego klienta.

Dalsza część rozmowy, a raczej odpowiednie jej prowadzenie również ma istotny wpływ na decyzję osoby po drugiej stronie słuchawki. Dla tych, którym odpowiednie prowadzenie rozmów sprawia problemy, z pomocą może przyjść odpowiednie szkolenie telemarketing bowiem staje się dziedziną, która w obecnej gospodarce zyskuje rosnące uznanie.

Takie szkolenie dla handlowców, którzy pozyskują klientów online to bardzo wiele kwestii związanych właśnie z odpowiednim prowadzeniem rozmów. Sporo uwagi przykłada się także do doboru właściwych słów, dykcji czy nauki wyraźnej wymowy, ponadto kursanci dowiadują się, jak ważne jest to, aby podczas rozmowy przez telefon konstruować krótkie zdania, które nie nudzą współrozmówcy.

Na kursach związanych z telemarketingiem uczestnicy dowiadują się także jak duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie się do każdej rozmowy. Sytuacja, w której rozmówca musi oczekiwać na wyszukanie informacji o które zapytał powoduje niezręczna cisze i doprowadza do znudzenia.

Dlatego też tak ważne jest to, aby nawet do krótkiej rozmowy starannie się przygotować. Obecnie szkolenia z telemarketingu zamawiają coraz częściej firmy, które chcą ich przeprowadzenia dla swoich handlowców.

Dostrzegają bowiem powiązanie pomiędzy umiejętnościami i wiedzą pracowników a zyskami firmy i jej rozwojem. Dzięki temu, że takie szkolenia organizowane są na indywidualne zamówienie znacznie więcej osób może z nich wynieść korzyści.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.