Jak opanować sztukę negocjacji?

Sztuka negocjacji – no właśnie nie na darmo nazywana jest sztuką a nie tylko umiejętnością. Okazuje się bowiem, że naprawdę trudno ją posiąść. Na czym polega trudność w negocjacji?

zdjęcie - (the_title())


Jak opanować sztukę negocjacji?

Sztuka negocjacji - no właśnie nie na darmo nazywana jest sztuką a nie tylko umiejętnością. Okazuje się bowiem, że naprawdę trudno ją posiąść. Na czym polega trudność w negocjacji? Dlaczego wiele czasu i szkoleń zajmuje nauczenie się prawidłowych technik negocjacji? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Negocjacja - trudna i wymagająca sztuka

Przede wszystkim powiedzmy, na czym polega ta trudność tutaj. Wydawać by się przecież mogło, że negocjacje to zwykłe rozmowy, które mają doprowadzić do jakiegoś tam kompromisu. W rzeczywistości jest jednak kompletnie i zupełnie inaczej.

Przede wszystkim - zasadniczo nie każda negocjacja ma prowadzić do kompromisu. Jedne mają osiągnąć ugodę, inne w zasadzie zmiażdżyć stronę przeciwną i wygrać a jeszcze inne z kolei mają za zadanie znaleźć wspólne rozwiązanie, które będzie korzystne dla obu stron.

Wszystko tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszej pozycji startowej. To jeszcze jednak nie wszystko. Bowiem nie osiąga się tych celów tylko i wyłącznie za pomocą rozmowy. Stosowane są tu różne tricki jak w szachach.

To jeszcze nie koniec. Trzeba bowiem zaznaczyć, że w zasadzie to istotne jest także, aby dobrze umieć wszystko rozumieć w aspekcie psychologicznym - obserwować reakcje, oceniać wypowiedziane słowa. Od tego bowiem naprawdę w bardzo dużej mierze zależy sukces negocjacji.

Szkolenie dla handlowców z negocjacji

Dlatego też - no właśnie warto inwestować w szkolenia z zakresu negocjacji. Chodzi tu o to, że szkolenia te uczą w dużej mierze, jak właściwie prowadzić negocjacje. Trzeba także zaznaczyć tu jedną, ważną rzecz.

Otóż standardowo, tak na co dzień do firmy, rzeczywiście może wystarczą dwa szkolenia. Niestety jednak, jeśli ktoś che się bardzo na poważnie zająć tematyką negocjacji, to powinien trochę więcej zainwestować w szkolenia dla handlowców i wybrać się na kilka różnych kursów z tego zakresu.

Na koniec należ jeszcze zaznaczyć, że istotne jest tutaj szkolenie telemarketing, dla osób zajmujących się właśnie taką formą marketingu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.