Jak oswoić zespół z metodyką agile?

Istnieje powiedzenie – „starych drzew się nie przesadza”. Oznacza to, że ciężko jest zmienić stare nawyki, jeśli bardzo długo nam towarzyszą. Stąd, zmiana sposobu zarządzania w całej firmie może być nie lada wyzwaniem.

17 lutego 2020
zdjęcie - Jak oswoić zespół z metodyką agile?

Jak oswoić zespół z metodyką agile?

Istnieje powiedzenie - "starych drzew się nie przesadza". Oznacza to, że ciężko jest zmienić stare nawyki, jeśli bardzo długo nam towarzyszą. Stąd, zmiana sposobu zarządzania w całej firmie może być nie lada wyzwaniem.

W porównaniu do standardowych modeli zarządzania, opierających się głównie na następujących zasadach:

  1. Dowiedz się, jakie są oczekiwania klienta,
  2. Stwórz produkt,
  3. Przetestuj, czy działa,
  4. Przetestuj, czy jest to rzeczywiście tym, czego oczekuje klient

agile jest podejściem nowoczesnym, całkowicie zmieniającym nastawienie pracowników do realizacji projektu i zmieniającym "zasady gry". Szkolenia agile są zawsze świetnym sposobem na przeszkolenie swoich pracowników z założeń zwinnego zarządzania. Warsztaty takie przedstawiają różne zwinne podejścia, narzędzia oraz sposoby śledzenia pracy.

Agile świetnie można połączyć ze scrumem - który jest metodą opartą na nadaniu realizacji projektu swoistych ram, w ramach których łatwiej będzie śledzony postęp a o efektach swojej pracy pracownicy będą rozmawiać każdego dnia w celu zidentyfikowania potencjalnych przeszkód stojących na drodze do realizacji projektu.

Jedna osoba w zespole będzie wyznaczona do tego, by usuwać przeszkody - szkolenia scrum master stanowią doskonały instruktaż, jak radzić sobie z przeszkodami, jak je w porę identyfikować i co jeszcze należy do obowiązków scrum mastera.

Doskonałym sposobem na oswojenie całego zespołu z metodyką agile jest wydelegowanie ich na szkolenie agile foundation. Najważniejszym jest, by chociaż jedna osoba z całej firmy mogła wziąć udział w takim szkoleniu, a następnie wspierać zespoły projektowe we właściwym wdrażaniu zasad agile krok po kroku do projektu.

Szkolenia menedżerskie Wrocław to wspaniała okazja by nie tylko zapoznać się ze zwinnym zarządzaniem, ale także innymi systemami, które mogłyby okazać się świetne w połączeniu z agile - obecnie istnieją warianty, które umożliwiają korzystanie z połączonych z agile sposobami standardowego/klasycznego modelu zarządzania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.