Jak pozyskiwać klientów poprzez telefonowanie?

Pozyskiwanie klientów przez telefon to niezwykle trudne zadanie. Brak osobistego kontaktu z drugą osobą sprawia, że sprzedaż staje się dużo bardziej wymagającym zadaniem. Jednak istnieje kilka istotnych czynników, które mogą znacząco poprawić skuteczność pozyskiwania klientów przez telefon.

zdjęcie - (the_title())


Jak pozyskiwać klientów poprzez telefonowanie?

Pozyskiwanie klientów przez telefon to niezwykle trudne zadanie. Brak osobistego kontaktu z drugą osobą sprawia, że sprzedaż staje się dużo bardziej wymagającym zadaniem. Jednak istnieje kilka istotnych czynników, które mogą znacząco poprawić skuteczność pozyskiwania klientów przez telefon. Oto 4 rady dla telemarketerów, które umożliwią im skuteczną sprzedaż!

Bądź sympatyczny

Twój nastrój przekłada się na wyniki sprzedażowe - zarówno podczas bezpośredniego kontaktu z klientem, jak i podczas rozmów telefonicznych. Bądź osobą miłą i sympatyczną, staraj się podchodzić do rozmów z klientem w entuzjastyczny i otwarty sposób. Klient z łatwością wyczuje Twój nastrój już po kilku wypowiedzianych słowach.

Ostrożnie dobieraj słownictwo

Podczas sprzedaży bezpośredniej znaczenie mają nie tylko słowa, ale również komunikacja niewerbalna (pozycje ciała, gestykulacja czy utrzymanie kontaktu wzrokowego). Jednak w trakcie rozmów z klientem przez telefon znaczenie ma każde słowo. Staraj się dobierać je tak, by w minimum zdań zawrzeć maksimum treści.

Buduj długotrwałe relacje

W przeciwieństwie do sprzedaży bezpośredniej, pozyskanie klienta przez telefon wiąże się zwykle z koniecznością odbycia kilku rozmów. Dokonanie transakcji często odbywa się nawet podczas piątej lub szóstej rozmowy! Pamiętaj, istotą prowadzenia owocnej sprzedaży jest budowanie trwałych relacji z klientem. Bądź cierpliwy, a z pewnością Twoje wysiłki zostaną wynagrodzone.

Bądź dociekliwy

Podczas rozmów z klientem niezwykle ważne jest zadawanie odpowiednich pytań. Pozwala to zarówno poznać jego oczekiwania i potrzeby, jak i skutecznie zbijać obiekcje. Zadawaj pytania otwarte i staraj się właściwie kierować torem rozmowy.

W sprzedaży telefonicznej z pewnością istotne jest doświadczenie. Jednak swoje umiejętności możesz poprawić także dzięki specjalistycznym kursom - szkolenie telemarketingowe pozwoli na poznanie najważniejszych zasad prowadzenia rozmów z klientem. W telefonicznym pozyskaniu klienta pomogą Ci również kursy z zakresu technik sprzedaży czy metod negocjacji - szkolenia negocjacje z pewnością uskutecznią Twoją sprzedaż.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.