Jak przygotować się do negocjacji?

Negocjacje w biznesie niekiedy są grą o bardzo wysoką stawkę. Dlatego też warto wcześniej odpowiednio się do nich przygotować – daje to znacznie większą szansę na osiągnięcie sukcesu i poprowadzenie negocjacji w odpowiadającym nam kierunku.

Gamma - Jak przygotować się do negocjacji?
  Przygotowując się do negocjacji, możemy wyobrazić sobie możliwe sytuacje i przygotować się do nich. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa, że podczas faktycznych negocjacji coś nas zaskoczy - będziemy mieli już przygotowane odpowiedzi i pomysły na to, jak się zachować i wybrnąć z niekorzystnej sytuacji.

  Przed rozpoczęciem negocjacji należy także określić, po co w ogóle będą one prowadzone - czyli ich cel. Musimy wiedzieć, co konkretnie chcemy osiągnąć, warto także spisać sobie cele na kartce - w ten sposób łatwiej jest zrozumieć, o co tak naprawdę toczy się gra i w jaki sposób należy negocjować. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie sobie argumentów - w tym celu trzeba zastanowić się, jaka może być reakcja naszego rozmówcy na nasze cele, a następnie pomyśleć, w jaki sposób przekonać go do swoich racji. Tak przygotowani, będziemy w stanie szybko i sprawnie odpowiedzieć rozmówcy, bez zbędnego przedłużania, zastanawiania się i stresu. Dzięki temu nie tylko sprawimy, że negocjacje będą bardziej efektywne, ale również sprawimy wrażenie osoby zdecydowanej, pewnej siebie i przekonanej o swojej słuszności, co jest podczas negocjacji bardzo korzystne.

  Warto przed rozpoczęciem negocjacji zastanowić się też, jaką technikę negocjacyjną planujemy zastosować. Czy chcemy doprowadzić do kompromisu, a może uzyskać dokładnie to, co jest naszym celem? Dobrze jest też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy w stanie poświęcić dobre relacje z rozmówcą w celu uzyskania określonych korzyści i wygrania negocjacji. Dzięki temu będziemy od początku wiedzieli, w jaki sposób zachowywać się podczas rozmowy, co możemy robić, a jakich granic nie należy przekraczać. Unikniemy również niespójności w wypowiedziach i zachowaniu oraz błędów, wynikających z nerwów i stresu.

  W negocjacjach ważne jest nie tylko to, co się mówi, ale także komunikacja niewerbalna. Dlatego też dobry negocjator powinien również zadbać o odpowiedni wygląd. Przed negocjacjami trzeba postarać się, aby wyglądać schludnie i elegancko. Warto wybrać elegancki strój - to dodaje nam powagi i sprawia, że wyglądamy profesjonalnie.

   

  Uzyskaj najlepszy możliwy wynik negocjacji. Zdobądź kluczowe techniki dla każdego etapu sprzedaży. Obsługuj klienta profesjonalnie. Poznaj kim jest twój rozmówca, co myśli i czego się obawia. Takie umiejętności zdobędziesz biorąc udział w naszych szkoleniach sprzedażowych. Zobacz: szkolenia sprzedaż, szkolenia negocjacje, szkolenia z obsługi klienta. Zapraszamy również do działu: szkolenia managerskie
  Gamma. Najlepsza firma szkoleniowa roku. Zapraszamy!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.