Jak radzić sobie w konfliktowych sytuacjach?

Większość osób aktywnych zawodowo bardzo często odczuwa stres związany z pracą. Czynnik ten wpływa bardzo negatywnie na stan zdrowia oraz może w znaczny sposób obniżać naszą efektywność.

Gamma - Jak radzić sobie w konfliktowych sytuacjach?


Jak radzić sobie w konfliktowych sytuacjach?

Większość osób aktywnych zawodowo bardzo często odczuwa stres związany z pracą. Czynnik ten wpływa bardzo negatywnie na stan zdrowia oraz może w znaczny sposób obniżać naszą efektywność. Niemniej ze stresem można walczyć. Skutecznych technik, które pozwalają zapanować nad nerwami uczą warsztaty radzenia sobie ze stresem.

Sposoby walki ze stresem, a wypalenie zawodowe szkolenie
 
W celu umiejętnego zarządzania stresem, warto umieć rozpoznać czynniki, które mają na nas negatywny wpływ. Warto pamiętać o tym, że ciągłe przebywanie w stresie może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia oraz może doprowadzić do wypalenia zawodowego.

Wśród wielu negatywnych czynników wpływających na wysoki poziom stresu można wymienić: natłok obowiązków, presję czasu czy złą atmosferę pomiędzy pracownikami. Jeżeli czujemy, że szef nakłada na nas zbyt dużo zadań i w związku z tym przestajemy nad nimi panować, wówczas warto z nim o tym porozmawiać i szczegółowo akreślić zaistniałą sytuacje. Do rozmowy warto zawsze podejść rzeczowo, bez zbędnych emocji. Dobrych relacji z przełożonym uczy profesjonalne szkolenie komunikacja w zespole.

Warto również pamiętać o tym, że zatrzymywanie w sobie negatywnych uczuć oraz emocji nie jest receptą na sukces w walce ze stresem. Jak sobie z nim radzić uczą warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz ]wypalenie zawodowe szkolenie.

Warsztaty radzenia sobie ze stresem, a skuteczne techniki walki ze stresem
 
Odpowiednia strategia radzenia sobie ze stresem pozwala każdemu pracownikowi poprawnie reagować oraz dobrze wypełniać zlecone zadania.

W tym celu coraz więcej nowoczesnych firm decyduje się na tworzenie specjalnego pokoju do relaksu, z którego mogą w razie potrzeby korzystać pracownicy. W pomieszczeniu tym nie słychać szumu drukarek czy głośnych rozmów kolegi zza biurka. W momentach silnego napięcia warto skorzystać z tak zwanego - chillout roomu, który to pozwala wyciszyć się oraz zapanować nad negatywnymi emocjami.

Innym skutecznym sposobem jest uczestnictwo pracowników w wypalenie zawodowe szkolenie oraz uczestnictwo w szkolenie komunikacja w zespole. Szkolenia te uczą pracowników, jak skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Wypalenie zawodowe szkolenie jest zazwyczaj prowadzone przez psychologów oraz doświadczonych praktyków i trenerów, którzy znają wiele technik zarządzania stresem. Dla pracowników jest to doskonała okazja do tego, aby nauczyć się rozpoznawać czynniki, które mają negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.