Jak rozwijać kompetencje zespołu sprzedaży?

Zespól sprzedażowy to niezwykle istotna część pracy w absolutnie każdej firmie. Ten zespół bowiem ma za zadanie w zasadzie wypromować firmę, stworzyć z niej naprawdę szeroko znaną markę.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozwijać kompetencje zespołu sprzedaży?

Zespól sprzedażowy to niezwykle istotna część pracy w absolutnie każdej firmie. Ten zespół bowiem ma za zadanie w zasadzie wypromować firmę, stworzyć z niej naprawdę szeroko znaną markę. Słowem - zasadniczo warto naprawdę inwestować w rozwój takiej grupy. Pytanie jednak pozostaje - w jaki sposób należy to uczynić?

Odpowiednia analiza osób

Na początek trzeba niestety dokonać pewnej dość niemiłej sprawy, a mianowicie powinno się sprawdzić, czy na pewno zespół sprzedaży składa się z osób, które wiedzą, jak wykonywać swoje zadania.

Warto dokładnie ocenić, czy jakaś osoba swoim postępowaniem przypadkiem bardzo nie psuje atmosfery w zespole, warto porozmawiać z różnymi jego członkami. Przy okazji jednak - zwróćmy uwagę, kto przy odpowiednim szkoleniu stanie się prawdziwym specjalistą! W końcu nie o to chodzi, aby jak najwięcej osób zwolnić!

Szkolenia dla handlowców - znakomity pomysł!

No właśnie - warto zasadniczo inwestować w szkolenia dla handlowców. Czego one dotyczą? Ano ich tematyka może być naprawdę całkowicie różna - mogą to być szkolenia negocjacje, kursy związane z umiejętnościami psychologicznymi, z budowaniem własnego wizerunku, z technik manipulacji.

Ważne by określić, jaka wiedza jest najbardziej potrzebna naszemu zespołowi. Co istotne w tym zakresie - wcale nie musi być tak, że organizujemy dla wszystkich pracowników jedno szkolenie dla handlowców.

Można zrobić tak, że za pomocą kierownika zespołu wypatrzymy osoby mające potencjał w danym, określonym kierunku i następnie je tylko skierujemy na różne szkolenia zewnętrzne.

Imprezy integracyjne, motywacyjne

Szkolenia dla handlowców to jedno, jednak nie warto zapominać, że obok nich opłaca się również inwestować w różnego rodzaju imprezy motywacyjne czy integracyjne w przypadku dołączenia się nowych członków do zespołu albo w ogóle organizowania na nowo zespołu.

Takie imprezy zapewnią na pewno lepszą współpracę między nimi oraz wykształcą w nich różnego rodzaju cechy takie jak chociażby elastyczność czy też kreatywność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.