Jak się stać bogatym?

Jak zostać bogatym? Jak rozwinąć swoją firmę? Są to na pewno pytania, na które wiele osób poszukuje sensownych odpowiedzi. Powstaje na ten temat wiele książek, szkoleń, podawane są różne opinie.

zdjęcie - (the_title())

Oczywiście swój udział w sukcesie ma na pewno reklama, pomysł, wykorzystanie odpowiedniej niszy bądź sytuacji oraz łut szczęścia. To jednak nie wszystko. Liczy się bowiem także obsługa klienta...

Dlaczego tak jest? Na początek zastanówmy się przez moment, kim dla nas jest klient? Otóż niektórzy nawet odpowiadają, że przeszkodą. Tymczasem klient jest dla nas najważniejszą osobą. To bowiem właśnie ona nadaje sens istnieniu naszej firmy. Czy istniałaby ona, gdyby nie miła klientów? Oczywiście, że nie! Pamiętajmy także, że dzisiaj w dobie ogromnej konkurencji, nie tylko trudno jest zdobyć klienta, lecz jeszcze trudniej jest go utrzymać...

Jak zatem dbać o klientów? Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że to właśnie klient jest najważniejszy. Następnie warto wiedzieć, że standardy obsługi klienta obowiązują wszystkich w firmie bez wyjątku. Bez względu czy jest to kierownik, czy uczący się stażysta, to powinien on postępować zgodnie ze standardami obsługi klienta.

Na coś zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim traktujmy klientów, jak równych sobie. Pamiętajmy o ważnych dla nich dniach, czy sprawach. Starajmy się bać pod uwagę ich preferencje i oczekiwania. Idealnym przykładem obrazującym te dwie zasady są fryzjerzy - każda kobieta docenia to, że fryzjerka zapyta się o coś, o czym rozmawiały podczas poprzedniej wizyty albo też weźmie pod uwagę, że może i ten kolor byłby najlepszy, ale nie pasuje do osobowości.

Następnie warto kierować się zasadą, aby pracować dla klientów tak, jakbyśmy sami chcieli być obsłużeni. Ponadto nigdy ich nie oszukujmy i zawsze wyznaczajmy takie terminy czy zadania, które są rzeczywiście realne. Dajmy także klientowi trochę czasu - weźmy pod uwagę, że potrzebuje on nieraz czasu na podjęcie decyzji.

Na koniec warto dodać, że dzisiaj wiele firm organizuje specjalne szkolenia dotyczące właśnie obsługi klienta. Jeśli zatem chcemy osiągnąć sukces, to na pewno warto z nich skorzystać. Co więcej - przeszkolmy także choćby swoją kadrę zarządzającą i kierowników, aby oni z kolei mogli wpoić te zasady pracownikom. Jeśli wypracujemy w firmie odpowiednie standardy postępowania, to szybko odkryjemy, że osiągnęliśmy sukces!

 

Gamma - firma szkoleniowa roku. Chcesz zostać lepszym sprzedawcą? Zobacz: techniki sprzedaży szkolenie, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Może interesuje Cię rozwój umiejętności menadżerskich? Zapoznaj się ze: szkolenie managerskie, szkolenie zarządzanie ludźmi. Zapraszamy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.