Jak skutecznie sprzedawać w internecie?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie zajmował się na większą skalę internetowym handlem. Dziś zaś internet stał się jednym z popularniejszych sposobów na dotarcie do klienta – szkolenia sprzedażowe bardzo często koncentrują się właśnie wokół tego tematu.

zdjęcie - (the_title())

  Internet to szansa na znacznie większe zyski dla sprzedawców - jednocześnie jednak sprawia, że konkurencja w sprzedaży staje się znacznie większa.

  Niemal 50% polaków regularnie dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Kupujemy odzież, obuwie, gry komputerowe, akcesoria sportowe... w internecie można dziś kupić właściwie wszystko. Ten, kto wie, w jaki sposób skutecznie sprzedawać w internecie, może to wykorzystać. Jak więc należy postępować, aby skutecznie sprzedawać w internecie?

  Poznaj swoją grupę docelową

  Chcąc sprzedawać w internecie, trzeba przede wszystkim wiedzieć, do kogo jest kierowana dana oferta. Warto zastanowić się nad tym, kto docelowo będzie kupował oferowany produkt - ważny jest wiek tych osób, płeć, status społeczny, a nawet zawód. Do każdej z takich grup należy bowiem docierać w zupełnie inny sposób, i wykorzystując inne środki przekazu i perswazji.

  Zbuduj swoją markę

  Każdy z nas wie, że mając do wyboru produkt znanej i sprawdzonej firmy, oraz produkt firmy, o której nikt nie słyszał, najczęściej wybieramy to, co jest nam dobrze znane. Dlatego też, sprzedając w internecie, należy pozwolić klientom się poznać. Po przeczytaniu o tym, kto zajmuje się firmą, a także po zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami, wiele osób znacznie łatwiej zaufa danej firmie lub sprzedawcy. W takich przypadkach bardzo skuteczny może się okazać marketing szeptany - taka strategia reklamy przynosi często doskonałe rezultaty.

  Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Podnieś skuteczność sprzedaży. Zwiększ swoje umiejętności negocjacyjne. Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży: Zapraszamy.

  Pozycjonowanie strony internetowej - klucz do sukcesu

  Nawet najlepszy sprzedawca lub doskonały sklep internetowy nie odniesie sukcesu, jeśli kupujący nie będą mieć pojęcia o jego istnieniu. Dlatego właśnie warto zadbać o promocję swojej strony internetowej i odpowiednie pozycjonowanie SEO.

  Nie każdy sprzedawca wie, w jaki sposób należy się tym zająć - istnieją na szczęście specjalistyczne firmy, którym można zlecić takie zadanie. Jeśli dana witryna internetowa wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwarki internetowej, istnieje znacznie większa szansa na to, że wiele osób będzie ją odwiedzać i dokonywać różnych zakupów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.