Jak wygląda agile w firmach niezwiązanych z IT?

Niemalże każdy pracownik IT będzie wiedział, czym jest agile. Podstawy zwinnego zarządzania są często nauczane na studiach z doskonałym wyjaśnieniem korzyści płynących dla pewnych projektów z zastosowania tych zasad.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda agile w firmach niezwiązanych z IT?

Niemalże każdy pracownik IT będzie wiedział, czym jest agile. Podstawy zwinnego zarządzania są często nauczane na studiach z doskonałym wyjaśnieniem korzyści płynących dla pewnych projektów z zastosowania tych zasad.

Natomiast coraz więcej firm działających poza sektorem IT także przekonuje się do takiego sposobu zarządzania i jeśli nie wdrażając całości agile - to przynajmniej części jego zasad lub łącząc je z innymi powszechnymi modelami zarządzania projektami.

Efekty widać bardzo szybko, ponieważ agile stawia między innymi na lepszą komunikację między klientami a członkami zespołu. To pozwala zweryfikować, czy produkty lub usługi dostarczane do klienta spełniają ich wymagania i oczekiwania praktycznie na każdym etapie realizacji projektu.

Szkolenia agile przewidują dostarczanie klientowi co pewien czas części produktu. Dzięki temu po pierwsze, dochodzi do szybkiej weryfikacji, czy projekt jest realizowany zgodnie z zamierzeniami i oczekiwaniami klienta, po drugie, czy klient został dobrze zrozumiany, po trzecie - w przypadku zmiany oczekiwań można szybciej zareagować już na wczesnych etapach realizacji projektu.

Szkolenie agile foundation cieszy się coraz większą popularnością - poruszane są podczas tych warsztatów nie tylko ogólne założenia i zasady agile, ale także różne warianty, które doskonale pasują do specyfiki projektu i umożliwiają efektywniejszą realizację.

Szkolenia menedżerskie Wrocław stanowią dobrą praktyczną szkołę zarządzania projektami, ponieważ poruszana tematyka dotyczy nie tylko "suchych", teoretycznych informacji, ale także praktyczne zastosowanie danego modelu zarządzania w projekcie.

Agile często łączy się ze scrumem, który jest metodą opierającą się na założeniu występowania trzech ról w zespole - product ownera, scrum mastera czy scrum developerów. Dla przykładu, specjalnie dedykowanie szkolenia scrum master uczą wybraną do tej funkcji osobę, jak identyfikować przeszkody pojawiające się w projekcie i jakie metody należy zastosować, aby przeszkody te na bieżąco usuwać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.